Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека советникот Шпат Касапи од кабинетот на вицепремиерот Артан Груби е разрешен поради поседување дрога, оценувајќи дека не може лице на такво високо ниво да биде поврзано со недозволени активности.

Груби го разреши советникот Касапи, кој неодамна бил фатен со дрога

Првиот вицепремиер Артан Груби претходно денеска за „360 степени“ и за други медиуми“ потврди дека утрово го разрешил Шпат...

Рејхан Бајрами / 28 декември, 2020 17:51

Се чека официјализација на одлуката нов шеф на царината да стане екс министерот за транспорт и врски Горан Сугаревски.

Рашковски станува советник на Заев, Зеќири во Влада или во МРТВ

Универзитетскиот професор Драги Рашковски нема и во иднина да биде генерален секретар на Владата, но ќе остане на Илинденска...

Рејхан Бајрами / 10 ноември, 2020 17:28

Toj спротивно на правилата и прописите на Министерството се однесувал непрофесионално и неетички, односно на начин кој не доликува на еден полициски службеник.

Отказ за советникот на екс министерот Чулев поради насилно и недолично однесување

Министерството за внатрешни работи денеска, по спроведената дисциплинска постапка од соодветната дисциплинска комисија,...

Владо Марин / 18 септември, 2020 20:50

Игор Дурловски јавно открива дека бил нападнат од владин советник...

НАПАДНАТ ИГОР ДУРЛОВСКИ: Советник на Заев му се заканувал и физички го нападнал!

Македонскиот оперски пејач Игор Дурловски вчера преку социјалните мрежи ја извести јавноста дека бил нападнат од советникот...

Катерина Крстиќ / 3 јуни, 2020 9:29

Компанијата „Про агенс“ која е во сопственост на Павле Гацов, советникот на министерката задолжен за даночни политики од доаѓањето на СДСМ на власт па наваму од државни институции како тендери добила набавки во вредност од 3.249.714 денари.

ИСТРАЖУВАЊЕ: Советникот на Нина Групер ќарил 3.2 милиони државни пари од тендери!

Директен конфликт на интерес во кабинетот на министерката за финансии Нина Ангеловска – открива истражувањето на „Економски...

Катерина Крстиќ / 25 ноември, 2019 15:58

„Сега во моментов се замрзнува прогресивниот данок, па повторно нешто ќе анализираме неколку години па ќе видиме што е најдобро решение.

ДЕТЕКТОР: Власта не се откажува од прогресивниот данок и покрај одлуката за негово замрзнување

Економскиот советник на премиерот Заев, Фатмир Битиќи за Детектор открива дека во моментов се замрзнува прогресивниот данок,...

Рејхан Бајрами / 17 ноември, 2019 13:08

Драгана Мирковиќ е најголем фан на луксузните автомобили, а нејзиниот возен парк изнесува и до 3,5 милиони евра.

Советникот на Заев бил во голема љубов со Драгана Мирковиќ – нивната љубов ја крунисале со брак!

Најпознатата фолк пејачка во Србија Драгана Мирковиќ пред да се омажи со сегашниот сопруг Тони била во долгогодишна врска...

Весна Петровска / 11 ноември, 2019 12:23

Ана Марија Макеска ќе ја обавува функцијата „Координатор на социјални медиуми и односи со јавност“.

ГОЛИТЕ ФОТОГРАФИЈА ЈА ОДНЕСОА ВО ВЛАДА: Експлицитната Ана Марија е советничка на Нина Групер

Советникот на новиот министер за финансии е поранешна инфлуенсерка. Откако Нина Ангеловска ја одбра нејзината советничка...

Весна Петровска / 16 септември, 2019 11:11