Петрески и Гацов: Не сме дел од тимот на министерката Ангелоска

Петрески и Гацов: Не сме дел од кабинетот на министерката Ангеловска

  Павле Гацов, даночен експерт и професорот Марјан Петрески на своите Фејсбук профили го појаснија ангажманот во Министерството...

Узунов Бобан / 16 септември, 2019 13:54

На новата листа е останат Зијад Беќировиќ, како советник за економски прашања за соработка со земјите од регионот.

Заев ги ШУТНА советниците Биљали, Узунов, Спасов- денеска објавени новите советници!

Денеска премиерот Зоран Заев ја објави листата со новите советници. Во новиот список за надворешни соработници ги нема професорот...

Сара Фемина / 7 септември, 2019 17:34

Советувањето на Заев најскапо го наплатува советникот за економски прашања за соработка со земјите од регионот, Зоран Башановиќ. За него во минатото многу е пишувано во српските медиуми.

Кои се блиските “СОВЕТНИЦИ„ на ЗАЕВ кои месечно добиваат 25.000 евра од државната каса?

Речиси 26 илјади евра месечно или 307 илјади годишно, граѓаните плаќаат за надворешните советници на премиерот Зоран Заев....

Сара Фемина / 31 мај, 2019 17:56

Иван Исцелител е млад амбициозен човек од Куманово, а неговиот блажен поглед, биоенергија и моќ за предвудување се познати од Старо Нагоричане до Виена!

Советниците на Заев со уште еден колега, Иван Исцелител!

Истражувачката екипа на Магазин откри уште едно звучно име меѓу надворешните соработници на премиерот, станува збор за надалеку...

Мате Парлоф / 10:26

Собраниски судир за советниците на Заев

Милошоски: Заев го понижи македонскиот амбасадор во Франција и призна дипломатски скандал !

Премиерот @Zoran_Zaev денеска призна дека плаќа лобист кој има задача да влијае врз политичар во странска држава, поточно врз...

Узунов Бобан / 30 мај, 2019 18:34

Зоран Заев, Амди Бајрам, Стојанче Ангелов, Лиле Поповска, Талат Џафери, Љубе Бошковски и Павле Трајанов се залагаат за про-европски мерит систем при вработување во администрацијата

Костадинов пред општина Битола: Ајде Наташа да се бориме против непотизмот!

Портпаролот на СДСМ, Костадин (Манулач) Костадинов, е неуморен борец против непотизмот. Откако ја вработи, па потоа принципиелно...

Мате Парлоф / 13 март, 2019 9:46

Дали советниците од СДСМ, Методија Илиевски, Татјана Крнцева, Славе Најдовски и Емилија Костурски си ги вработиле блиските роднини

Општината Битола зафатена од епидемија на непотизам

Битолската чаршија зборува дека советниците од СДСМ, Валентин Груевски, Методија Илиевски, Татјана Крнцева, Славе Најдовски...

Данаил Михајловски / 12 март, 2019 11:31

Обединети за Македонија бара советниците во Советот на Општина Охрид да го изгласаат Константин Георгиески градоначалник на Охрид.

“Обединети за Македонија” со голема поддршка за Константин Георгиески

Локалниот огранок на партијата Обединети за Македонија од Охрид бара советниците во Советот на Општина Охрид да го изгласаат...

Едмонд Бекири / 23 декември, 2018 22:11