Со лесни, нежни кружни движења со рацете и нозете пливајте во правец на копното и останете смирени. Обрнете големо внимание на дишењето, белите дробови треба да ви се полни со кислород.

Доколку во текот на пливање ве фати грч направете го ОВА !

Доколку во текот на пливање ве фати грч најважно е да останете смирени и да ги примените следниве техники на само спасување. Ако...

Сара Фемина / 8 април, 2019 22:40

Во врска со покачувањата на платите на членовите на Судскиот совет

Претседателот на судски совет Караџовски повикан на распит во Обвинителство

Зоран Караџовски, претседателот на Судскиот совет денес беше повикан и денес се појави на распит во Основното јавно обвинителство...

Узунов Бобан / 21 март, 2019 10:59

Шилегов со стара "песна", кога го прашаа за партиските вработувања, веднаш се заканува дека ќе отпушти 1.200 административци од службите на Град Скопје и Јавните претпријатија

Шилегов со откази за 1.200 вработени од Град Скопје и претпријатијата под градот

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов на синоќешната седница на Град Скопје, директно им се закани на 1.200 административци...

Мартин Попоски / 11 декември, 2018 9:00

Битолчани не знаат каков воздух дишат, мерната станица Битола 2 во срцето на градот не работи од септември а советниците морале да ја задолжат градоначалничката да интервенира

Два месеца Битола без мерната станица за квалитет на воздух

Битолчани во последнити два месеца не знаат колкаво е аерозагадувањето во централното градско подрачје, затоа што од 20 септември...

Мирко Бачиќ / 14 ноември, 2018 11:43

Многу нови кариери ќе се родат. Така да се работи во животот.Но вие и пред и по референдумот ќе го имате вашиот глас ( и вашата доверба која ја давате) во вашите раце.

Васко Ефтов: За мене овој септември 2018 има само 29 дена!

Многумина ве разочаруваат за референдумот. Исто така, има многумина од кои ќе бидат позитивно изненадени. Многу работи се...

Македонка Димкин / 16 септември, 2018 1:35

Во Битола власта се фали дека домаќински ги трошела парите, опозицијата смета дека имаат најлоша реализација до сега, најавено и ново Јавно претпријатие во градот

Кавга за буџетот во Советот на Општина Битола

Локалната власт во Битола се пофали дека домаќински ги троши парите. Опозицијата, пак, вели дека во првите шест месеци има...

Мирко Бачиќ / 6 септември, 2018 13:05

Како да беше малку непрекинатото загадување на Битола и битолско па од синоќа гори и Мегленци

Гори битолската депонија “Мегленци”

Битола е градот кој по Тетово а пред Скопје на ниво на Македонија и пошироко има најголема загаденост во текот на годината...

Мирко Бачиќ / 23 јули, 2018 10:51

Наташа Петровска според поднесителот ќе се терети за незаконско работење

Градоначалничката на Битола доби кривична пријава

Денешната седница на Советот на Општина Битола започна со барање за дополнување на дневниот ред со точка “Информација за...

Мирко Бачиќ / 19 јули, 2018 15:02