Повеќе облачност ќе има во среда кога во јужните предели ќе има минимални услови за слаб локален дожд.

ОД ДЕНЕСКА ПОВЕЌЕ СОНЦЕ, ПОСТАБИЛНО И РЕЛАТИВНО СУВО ВРЕМЕ

Од денеска повторно следува период на претежно стабилни, суво и сончево време, повремено со умерена локална облачност. Ќе...

Стојче Бушин / 26 октомври, 2020 6:18

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 28 степени.

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Сончево и топло со умерена локална облачност

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност. Повремено, и локално облачноста ќе се...

Стојче Бушин / 3 октомври, 2020 7:47

Следните неколку утра ќе бидат релативно студени кога минималните температури на воздухот ќе се спуштаат во интервалот од 3 до 10 степени.

Времето денеска: Сончево и посвежо со умерена облачност

Времето денес во државава ќе биде сончево и посвежо со умерена облачност. Во планинските предели не се исклучува можноста...

Стојче Бушин / 30 септември, 2020 7:53

Утре ќе започне да дува умерен, повремено засилен ветер од јужен и од југозападен правец додека во доцните попладневни и вечерни часови во западните предели ќе започнат врнежи од дожд кој во текот на ноќта кон сабота ќе се прошират и во останатите предели. Максималните дневни температури во петок ќе се искачуваат во интервалот од 24 до 32 степени.

Голема промена на времето: Циклон се движи кон Македонија!

Денес времето во државава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локален дожд, ќе има услови и за појава на грмежи...

Катерина Крстиќ / 24 септември, 2020 10:10

Максималните дневни температури, поради продор на потопла воздушна маса од југ ќе бидат во пораст и ќе се искачуваат во интервалот од 28 до 34, 35 степени.

Времето денеска: Стабилно, суво и потопло време

Денес, како и во текот на следните денови ќе продолжи периодот на стабилно, суво и потопло време. Односно времето ќе биде сончево...

Стојче Бушин / 7 септември, 2020 8:31

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната дневна температура се очекува да се искачи до околу 28 степени.

Сончево со слаб до умерен ветер од северен и од северозападен правец

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен и од северозападен правец. Максималните...

Стојче Бушин / 5 септември, 2020 10:43

Температурите на воздухот ќе бележат тенденција на пораст, особено за време на викеднот кога ќе се искачуваат во интервалот од 30 до 38 степени.

Период на стабилно, суво, сончево и топло време со мала локална облачност

Од денес, па во следните денови следува период на стабилно, суво, сончево и топло време со мала локална облачност. Температурите...

Стојче Бушин / 26 август, 2020 8:05

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со повремено засилен северозападен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне 30 степени.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер најизразен по...

Стојче Бушин / 20 август, 2020 7:09