Пред неколку дена овој значаен македонски симбол беше исшкртан, но денеска вредните раце на младите од ВМРО-ДПМНЕ повторно го светнаа и го оживееја овој значаен симбол за Македонската држава!

НЕПОКОР МАКЕДОНСКИ: Сонцето од Кутлеш повторно блеска во Велгошти

Сонцето од Кутлеш кое неодамна беше уништено во Крива Паланка, повторно заблеска во Велгошти, благодарение на УМС на ВМРО-ДПМНЕ...

Стојче Бушин / 22 мај, 2020 20:44

Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 26 до 33 степени.

ДОАЃААТ ПЕКОЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ: Топло време со температури до 33 степени!

До крајот на денот времето во државава ќе биде сончево и многу топло со умерена облачност. Локално ќе има и позначителна облачност...

Катерина Крстиќ / 14 мај, 2020 10:13

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и релативно топло, кон крајот на денот со умерена локална облачност.

ЛЕТНИ ТЕМПЕРАТУРИ: Температурите на воздухот се очекува да се искачат до околу 30 степени!

До крајот на денов во нашата држава времето ќе биде сончево и релативно топло со мала локална, кон крајот на денов и со умерена...

Стојче Бушин / 8 мај, 2020 8:59

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Максималната дневна температура се очекува да се искачи до околу 19 степени.

СЛЕДУВА СТАБИЛИЗАЦИЈА НА ВРЕМЕТО- Денеска сончево и ветровито!

До крајот на денов времето во нашата држава ќе биде сончево и ветровито со умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен...

Катерина Крстиќ / 7 мај, 2020 9:15

Кога го градевме плоштадот "Карпошово востание" го градевме и се гордеевме со тоа. Се гордеевме како паланчани не како членови на политички партии.

ЖИВ СРАМ: Во Крива Паланка со брусилици СЕ БРИШЕ СОНЦЕТО ОД КУТЛЕШ сред полициски час!

По овој повод на партиско бришење на историјта и меморијата на Македонците поранешниот градоначалник на Крива Паланка Арсенчо...

Стојче Бушин / 1 мај, 2020 16:46

Утре во попладневните часови на планинските места ќе има услови за локален краткотраен дожд проследен со ретки грмежи.

ТОПЛО ВРЕМЕ ЗА ВИКЕНДОТ: Детална временска прогноза!

За време на овој викенд, под влијание на значително потопла воздушна маса од југ времето кај нас ќе биде сончево и релативно...

Стојче Бушин / 25 април, 2020 9:18

Денес максималната дневна температура ќе се искачи до околу 18 степени додека за време на викендот до околу 22 степени.

ЛЕТНИ ТЕМПЕРАТУРИ: Детална метео анализа!

До крајот на денов, како и за време на викендот ќе имаме претежно стабилно, суво и сончево време. Ќе има појава и на мала до...

Стојче Бушин / 24 април, 2020 9:11

Повеќе сончеви периоди ќе има од петок додека температурите на воздухот ќе бележат тенденција на пораст.

ПОВРЕМЕНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД: Временска прогноза за денеска!

До крајот на денов времето во државава ќе биде променливо облачно. На повеќе места ќе има повремени врнежи од дожд додека...

Стојче Бушин / 22 април, 2020 9:00