Летово цела Европа беше зафатена од топлотен бран со рекордно високи температури.

Доаѓаат двојно повеќе жешки денови- еве кога повторно не очекуваат високи температури

Скопје летово беше во портокалова фаза, а термометрите покажуваа и до 45 Целзиусови степени. Ефектите од глобалното затоплување...

Катерина Крстиќ / 18 август, 2019 15:38

Се очекува времето денес да биде сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 37 степени. УВ=9

ВНИМАВАЈТЕ: До четврток жолта (алертна) фаза, температурите ќе достигнат и до 40 степени

Од УХМР предупредуваат дека ериторијата на земјава денеска и во наредните два дена ќе биде зафатена со температури од жолта...

Катерина Крстиќ / 1 јули, 2019 15:36

Температурата ќе се движи до 33тиот степен што е пониско од онаа која не очекува наредната недела кога не очекува од понеделник е вистински пекол во Македонија.

Вистиснки пекол: Од УХМР предупредуваат, следната недела температури до 39 степени

Подгответе се за тропски горештини од следната недела. Овој викенд времето ќе биде сончево со умерен северен ветер, што ќе...

Катерина Крстиќ / 28 јуни, 2019 14:51

Временска прогноза за претстојниот викенд и првите денови од новата работна недела

Претпладне сонце, попладне дожд

Времето во Македонија во текот на денот ќе биде сончево и топло. Попладне кон крајот на денот, претежно во западните планински...

Мирко Бачиќ / 31 август, 2018 7:30