Утринската температура ќе се движи од минус еден до 7 степени, а максималната дневна од 22 до 29 степени Целзиусови.

Сончево време со температура до 29 степени: Најстудено во Берово, максимални 11 степени во Крушево!

Денеска времето во Македонија сончево и топло со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до...

Сара Фемина / 27 октомври, 2019 9:45

Во текот на работната седмица ќе преовладува променливо облачно време, во првите два дена посвежо, а потоа со пораст на температурата.

ДЕНЕСКА СОНЧЕВО ВРЕМЕ СО УМЕРЕНА ОБЛАЧНОСТ!

Денеска времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската...

Рејхан Бајрами / 6 октомври, 2019 9:23


Утринската температура ќе се движи од 7 до 15 степени, а максималната дневна од 24 до 32 степени Целзиусови

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА ДЕНЕСКА: Сончево со слаб до умерен ветар!

Денеска времето во земјава ќе биде сончево и релативно топло, со слаб до умерен ветер, претежно со западен правец. Утринската...

Сара Фемина / 30 септември, 2019 8:09

Утринската температура ќе се движи од 8 до 16 степени, а дневната од 20 до 28 степени Целзиусови.

ИСКОРИСТЕТЕ ГИ СОНЧЕВИТЕ ДЕНОВИ: Сончево и топло со температури до 31 степен!

Денеска времето во Република Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од...

Перо Милчин / 29 септември, 2019 9:39

Во текот на ноќта ќе биде претежно ведро и ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Времето денеска, претежно сончево, преку ноќта северен ветер!

Во Македонија ќе биде претежно сончево, во источните делови со мала локална облачност и со умерен до зсилен ветер од северен...

Рејхан Бајрами / 15 септември, 2019 9:59

Минималната температура ќе биде во интервал од 6 и 16, а максималната од 26 до 34 степени.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА ВИКЕНДОТ: Свежи утра и сонце во Македонија!

Времето денеска во земјава ќе биде претежно сончево со повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе изнесуваат...

Рејхан Бајрами / 14 септември, 2019 9:56

Викендов и цела наредна недела, маскималната температура во главниот град Скопје, ќе биде до 39 степени, со мала облачност и слаб до умерен североисточен ветер.

Македонија во портокалова фаза- температури и до 41 степен

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, а максималната температура ќе достигне и до до 41 степен. УВ индексот ќе биде...

Катерина Крстиќ / 10 август, 2019 10:57

Временската прогноза и за утре е сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. УВ индексот ќе биде 9.

ДЕНЕС ТОПЛО ВРЕМЕ СО МАЛА ДО УМЕРЕНА ОБЛАЧНОСТ!

Денеска времето во земјава ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност. На некои места ќе дува слаб до умерен...

Перо Милчин / 25 јули, 2019 7:59