Утринската температура ќе се движи од 3 до 12, а дневната од 21 до 27 степени.

ДЕТАЛНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве какво време не очекува викендов!

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема во западните делови каде што е можна појава на краткотраен...

Катерина Крстиќ / 2 октомври, 2020 10:34

Согласно Акцискиот план за превенирање на последиците од топлотните бранови врз здравјето на населението, потребно е да се почитуваат општите мерки за заштита на здравјето, како што се:

МАКЕДОНИЈА ДЕНЕС ВЛЕГУВА ВО ЖОЛТА ФАЗА- Следете ги препораките за заштита од топлото време!

Според најавата од Управата за хидрометеоролошки работи, Министерството за здравство информира дека во текот на следниве...

Катерина Крстиќ / 30 јули, 2020 9:28

Локална нестабилност, особено во попладневните часови ќе има и во сабота додека од недела атмосферата повторно ќе биде постабилни, иако ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд и ретки грмежи во попладневните часови.

Продолжуваат ЕКСТРЕМНО ВИСОКИТЕ температури, мало освежување во недела – детали

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец додека максималните...

Катерина Крстиќ / 8:19

Температурите на воздухот ќе бидат за пет до шест степени пониски во однос на оние кои ги имавме до вчера и ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 30 степени, во најтоплите предели истите има услови да се искачат до околу 33 степени.

Детална временска прогноза: Од денес пониски температури и северен ветер

Денес времето ќе биде сончево и малку посвежо за развика од изминатите денови со мала до умерена локална облачност. Ќе дува...

Катерина Крстиќ / 13 јули, 2020 9:58

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Максималната дневна температура се очекува да се искачи до околу 19 степени.

СЛЕДУВА СТАБИЛИЗАЦИЈА НА ВРЕМЕТО- Денеска сончево и ветровито!

До крајот на денов времето во нашата држава ќе биде сончево и ветровито со умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен...

Катерина Крстиќ / 7 мај, 2020 9:15

Во Скопје и околината ќе биде сончево со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, максималната дневна температура ќе се искачи до околу 21 степен.

Детална метео анализа: Еве какво време не очекува за Велигден

До крајот на денов времето во државава ќе биде сончево со умерена локална облачност. Локално ќе има и малку повеќе облаци...

Катерина Крстиќ / 17 април, 2020 9:51

Утринската температура ќе се движи од минус еден до 7 степени, а максималната дневна од 22 до 29 степени Целзиусови.

Сончево време со температура до 29 степени: Најстудено во Берово, максимални 11 степени во Крушево!

Денеска времето во Македонија сончево и топло со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до...

admin@magazin / 27 октомври, 2019 9:45

Во текот на работната седмица ќе преовладува променливо облачно време, во првите два дена посвежо, а потоа со пораст на температурата.

ДЕНЕСКА СОНЧЕВО ВРЕМЕ СО УМЕРЕНА ОБЛАЧНОСТ!

Денеска времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската...

Рејхан Бајрами / 6 октомври, 2019 9:23