Сообраќајната несреќа предизвика хаос на улиците, колона од возила може да се забележи до поранешен Отекс, кои чекаат повеќе од половина час.

Сообраќајка предизвика хаос во Охрид- колони од возила, возачите нервозни чекаат час и половина да пристигне охридската полицијата

Денес околу  11часот и 15 минути во Охрид, на патот за Ресен се случи сообраќајна несреќа помеѓу возило марка БМВ со германски...

Катерина Крстиќ / 22 август, 2019 13:00

Како што објави порталот, три лица ја преживеале тешката сообраќајна несреќа и се наоѓаат во Ургентен Центар, но се уште не се знае со какви повреди се здобиле. 

Страотна несреќа во Зрењанин, автомобил влетал во кафуле, три лица повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случила утринава на спојката на улицата Цар Душан со гратската магистрала, објави порталот...

Катерина Крстиќ / 19 јули, 2019 11:22

– Вo незгодата со тешки телесни повреди се здобиле Г.К. и малолетно девојче, сопатник во возилото „Рено Клио“.

МВР СО ДЕТАЛИ: Тешка сообраќајка кај Охрид

Тешка сообраќајна несреќа се случила на патот кај Охрид. МВР ги соопшти деталите за несреќата. – Две лица, од кои едното малолетно...

Весна Петровска / 26 јуни, 2019 18:36