Како што иформираат тамошните медиуми, дваесет и петгодишниот Сејнур Бекири, по потекло од Македонија загина кога автомобилот во кој се возел излетал од патот и се забил во дрво, вчера вечерта во местото Кастиџано, кај Анкона во Италија.

ТРАГЕДИЈА: Момче од Македонија загина во сообраќајка во Италија

Трагедија на патиштата во Италија, загина македонски државјанин на местото Кастиџано. Како што иформираат тамошните медиуми,...

Валерија Петрова / 13 август, 2019 10:47

Како што стои во соопштението на полицијата, едно лице го загуби животот, а пет се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 8:30 часот на магистралниот пат Градско-Прилеп, кај с.Дебриште.

ОБНОВЕНО: Познат идентитетот на загинатиот во сообраќајката кај Прилеп

Уште една трагедија ја потресе Македонија. МВР за јавноста ги сподели деталите од трагедијата и го откри идентитетот на загинатото...

Валерија Петрова / 12 август, 2019 12:04

Несреќата се случила помеѓу три возила, товарно моторно возило, „Џип Гранд“ со бугарски регистарски ознаки, управуван од 27 годишниот Ф.А од Куманово и автомобил „Алфа Ромео“. Во несреќата починал возачот на џипот Ф.А, а пет лица се повредени и однесени во кумановската општа болница, информираше МВР.

СТРАШНО: Едно лице загина, а петмина се повредени кај Крива Паланка – пожарникари ги вадеа повредените

Страшна сообраќајна несреќа се случи и денеска на македонските патишта, во несреќата има и жртви и повредени. Едно лице почина,...

Валерија Петрова / 10 август, 2019 17:17

Од СВР Тетово информираат дека сообраќајот на овој автопат е отежнат поради несреќата и се препорачува голема внимателност доколку патувате.

ОБНОВЕНО: Три лица повредени на автопатот Скопје – Тетово – сообраќајот отежнат, полицијата апелира на голема внимателност

Секторот за внатрешни работи Тетово информираше за тешката сообраќајна работа која се случи околу 18:15 часот на автопатот...

Валерија Петрова / 9 август, 2019 19:28

Според очевидците,сообраќајот е отежнат, па се чека дури по 20 минути за да се помине.

Целосно уништен автомобил на патот Скопје -Тетово – тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево

Уште една несреќа на македонските патишта. Сообраќајна несреќа се случи пред половина час на автопатот Скопје – Тетево....

Валерија Петрова / 18:20

На самото место е починато 18-годишното момче, две на возраст од 17 и 18 години се прнесени во штипската клиничка болница, а две момчиња се во болницата во Пробиштип.

ЗГАСНА МЛАД ЖИВОТ НА ПАТИШТАТА: Страшна сообраќајна несреќа кај Пробиштип

Уште една трагедија ја потресе Македонија, на патиштата низ земјава згасна уште еден млад живот. Министерството за внатрешни...

Валерија Петрова / 7 август, 2019 12:39

Нејзниот татко исто така е повреден во несреќата, но е надвор од животна опасност и е под седативи.

Ова се Анѓела и Милош кои загинаа во страшната сообраќајка во Германија -таткото на девојката под седативи, а братчето реагира само на гласот на мајката

Во тешка сообраќајна несреќа која се случи во Германија загинаа Ангела М (19), нејзиното момче Милош С.(20) и неговиот вујко (41). Германските...

Валерија Петрова / 6 август, 2019 15:15

Како што објавија српските медиуми, двајца возрасни и едно момче го загубија животот во стравична сообраќајна несреќа која се случи утринава на автопатот од Ниш према Бeлград, пренесуваат српските медиуми. Уште едно момче е тешко повредено, но ја преживеало несреќата и е сместено во болницата во Смедерево.

Страотна несреќа во Србија – загина цело семејство

Трагедија на српските патишта, три лица го загубија животот. Како што објавија српските медиуми, двајца возрасни и едно момче...

Валерија Петрова / 3 август, 2019 15:39