На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сообраќајот непречено по суви коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор...

Перо Милчин / 19 октомври, 2021 7:42

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Влажни коловози на патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор...

Сара Фемина / 14 октомври, 2021 7:14

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе презема мерки за посебен режим на сообраќајот по наведените улици, при што сообраќајот ќе се пренасочува по околните сообраќајници.

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека утре, на 03.10.2021 година (недела), поради одржување...

Перо Милчин / 2 октомври, 2021 9:53

Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, информираат од МВР.

Утврдени 168 сообраќајни прекршоци во Скопје, 66 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (23.09.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа...

Перо Милчин / 24 септември, 2021 9:38

Во овој момент, од Меѓународниот аеродром Скопје има летови кон 39 дестинации во Европа и светот, а од охридскиот аеродром кон 10 дестинации.

Бочварски: Го раздвижуваме авиосообраќајот во земјата, од денеска директна авиолинија од Санкт Петербург до Скопје

Денеска, на Меѓународниот аеродром Скопје, министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, присуствуваше на воспоставување...

Мирко Бачиќ / 21 септември, 2021 17:40

На 4 јуни годинава „Нордвинд Ерлајнс” почна со директни летови Москва – Скопје кои наскоро, според најавите, ќе се одвиваат трипати неделно – во понеделник, среда и петок.

Секој вторник Санкт Петербург – Скопје, нова авиолинија на „Нордвинд Ерлајнс”

Со летот што треба да пристигне денеска во 13:35 часот на Меѓународниот аеродром Скопје, руската авиокомпанија „Нордвинд Ерлајнс”...

Сара Фемина / 8:36

Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај...

Перо Милчин / 7:31

Се работи за пат долг шест километри со вредност на инвестицијата од 47 милиони денари.

Бектеши: Со реализација на инфраструктурни проекти во сите општини ќе го подобриме животот на граѓаните

Министерот за економија Крешник Бектеши, градоначалникот на општина Сарај, Блерим Беџети како и заменик-министерот за...

Владо Марин / 26 август, 2021 6:49