Градоначалникот Блерим Беџети пак, тврди декаОпштината само го направила планот, а понатамупостапката ќе ја води Владата, која ќе го прогласи овојдел за слободна туристичка зона, која треба дапрерасне во туристичка атракција.

Езерото Треска – изградено од народот, не смее да биде жртва на бизнисите на власта

Девастирањето и состојбата во која денес се наоѓаезерото Треска, најдобро ги симболизира економскитеполитики на транзициските...

Перо Милчин / 2 февруари, 2021 15:25

Ако Заев е на чело на мафијата, Николоски е нејзиниот прв секретар. Криминалот, мафијата и владата кои се едно исто во Македонија мора да паднат.

Љупчо Николовски и СДСМ не се решение на корупцијата, тие се изворот на корупција

Соопштение до јавноста, реакција на интервјуто на Љупчо Николовски дадено за ТВ Сител! Љупчо Николовски и СДСМ не се решение...

Стојче Бушин / 1 февруари, 2021 20:29

Заев се фали дека блескаме, а народот нема ниту за леб.

Граѓаните секој ден се се посиромашни, Заев се фали дека блескаме, а 55.000 луѓе останаа на улица

Зоран Заев го злоупотребува буџетот за поткуп, наместо за помош на граѓаните и стопанството. Таканаречениот пакет на антикризни...

Перо Милчин / 31 јануари, 2021 10:35

Дваесет медицински лица заболени на една клиника во рамки на кампусот клиники Мајка Тереза. Или дваесет лица заболени на Клиниката за нефрологија.

Одговорност од бездушниците Филипче и Заев, 20 медицински лица заболени од корона од само една болница

Ситуацијата со корона вирусот е алармантна. Дваесет медицински лица заболени на една клиника во рамки на кампусот клиники...

Сара Фемина / 27 јануари, 2021 14:10

Регионот забрзано се вакцинира, а Заев ги лиши нашите граѓани од правото да се вакцинираат.

Заев ја остави земјата без вакцини, народ умира по болнички ходници

Зоран Заев наместо да се фати за работа, оди по соседството и се моли за вакцини. Вакцини не доби од Грција, не доби ниту од...

Перо Милчин / 20 јануари, 2021 10:46

Договорите се склучени со лицето Никола Спасов, кој e син наЃорѓи Спасов, поранешен министер за правда, пратеник и генерален-секретар на СДСМ во времето на најцрнитетранзициски денови. Инаку, Ѓорѓи Спасов е основач на АгенцијаРејтинг.

Зделките на Богоев со агенцијата на Спасов немаат крај

Со нарачани лајкови во штабовите, градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев, го правда нерационалното трошење...

Рејхан Бајрами / 16 јануари, 2021 19:06

Неспособноста на СДСМ се докажа и увиде и во извештајот на Европската комисија за енергетика, која им препорача дека треба да се инвестира во нови ресурси и дека се потребни поголеми инвестиции во енергетската ефикасност.

Додека Заеви јадат од златни вилушки и лажици народот плаќа поскапа струја

Стерилните соопштенија на СДСМ нема да го сокријат луксузот на семејството Заеви. Соопштение до јавноста – реакција на соопштението...

Стојче Бушин / 10 јануари, 2021 12:00

Непостапувањето и инертноста на Антикорупциска комисија во повеќе наврати, како и чувањето на предмети во фиоки, експлицитно покажува дека во Македонија не постојат никакви контролни механизми над режимот на Заев и сите институции се окупирани од самоволието и криминалните политики на владејачкиот естаблишмент.

Антикорупциска комисија молчи за вработувањата во М-НАВ на “антикорупционерот” Љупчо Николовски

Иако уште пред две години актуелниот вицепремиер за борба против корупција – Љупчо Николовски призна дека лице со кое...

Перо Милчин / 22 декември, 2020 20:58