Човекот кој треба да заработи најмалку три кривични пријави, за нелегално прислушкување, за учена и притисок и вршење мобинг, сега почна со закани кон новинарите и медиумите

Градоначалникот на Демир Хисар бара извинување од медиумите?!

Градоначалникот на Демир Хисар, Марјанче Стојановски, се огласи по синоќешните вести низ медиумите за неговите закани на...

Мирко Бачиќ / 11 септември, 2018 12:13

Навивачката група Комити, на социјалните мрежи, на Денот на независноста на Македонија, го објавија ставот на своето членство за претстојниот референдум за промена на името

Комити повикаа на бојкот на референдумот

Навивачката група Комити преку социјалните мрежи ги повика своите членови на бојкот на референдумот. “По повод денешниот...

Мирко Бачиќ / 10 септември, 2018 11:53

Претседателот на Собранието на Косово, Кадри Весели, откако издаде забрана за посета на Косово за српскиот претседател Вучиќ, по инцидентот го спореди со Милошевиќ

Весели: Вучиќ покажа дека е ист како Милошевиќ

Претседателот на Собранието на Косово, Кадри Весели вели дека претседателот на Србија Александар Вучиќ, со неговата посета...

Мирко Бачиќ / 9:26

Скопска апелација со реакции на изјавите на Груевски дека подлегнале под политички притисок, и дека денес на суд, нема да присуствува ниту тој, ниту неговите адвокати

Апелациски: Наводите од Груевски се невистина и манипулација

Апелацискиот суд Скопје во целост ги демантира наводите изнесени на прес-конференцијата од Никола Груевски во врска...

Мирко Бачиќ / 5 септември, 2018 6:33

Во соопштението, Кривичен суд сам си ги брани своите судии дека постапиле исправно во текот на судските процеси, закажувајќи и по три рочишта во исто време

Кривичен суд сам си ги оправда своите постапки кон странките?

Во однос на наводите на странките кои постапуваат во предметите на Специјалното јавно обвинителство, а кои се водат пред...

Мирко Бачиќ / 30 август, 2018 14:28

По "немање" Македонски јазик за бугарите, грците појаснија дека во Договорот нема ни "Македонска нација"

Каменос: “Нема “Македонска нација” во Договорот”

Споменувањето македонска нација е спротивно на кој било договор и го прави бесен грчкиот народ, кој ќе го има и последниот...

Мирко Бачиќ / 13:05

Левица е за итен и безусловен прекин на преговорите за името и за отпочнување на меѓународно правна процедура преку Генералното собрание на Обединетите нации за продолжување на членството на Република Македонија под нејзиното уставно име.

БОЈКОТОТ е најефективниот начин за спротиставување на промената на уставното име!

Лажните левичари од Сириза и лажните социјалдемократи од СДСM играат по воените ноти на НАТО кој, исто како и во минатото,...

Македонка Димкин / 13 јуни, 2018 23:25