Сега кога се соочува со својот и владиниот неуспех, кога се случува колапс на здравствениот систем безобразно ги обвинува граѓаните.

Со корона кризата треба да се борат луѓе експерти, а не партиски и политички послушници на Заев

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и денеска преку соопштение побара министерот за здравство Венко Филипче да си поднесе оставка. Венко...

Стојче Бушин / 11 октомври, 2020 10:39

Состојбата е алармантна и на полето на починати. Во текот на вчерашниот ден починаа 4 лица, со што бројката на починати се искачи на 753. Заев и Филипче немаат контрола над ситуацијата.

Македонија тоне во зараза од КОВИД-19, Филипче и Заев немаат стратегија!

Македонија тоне во зараза од КОВИД-19. На секој час во последните 48 часа имаме по 10 заразени. Само вчера регистрирани се нови...

Стојче Бушин / 4 октомври, 2020 9:32

Овие проекти на нашата држава ќе и обезбедат стабилно и континуирано снабдување со гас, независност и конкурентни цени, што е во согласност со долгогодишната енергетска стратегија.

Владата предводена од СДСМ посветено работи на енергетско поврзување на државата, следуваат важни проекти за зголемена енергетска ефикасност

Регионалната соработка во енергетиката е дел од приоритетите на работата на Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран...

Стојче Бушин / 3 октомври, 2020 11:33

Тендерот за набавка на учебници за наставата по странски јазици – кој заврши на 03.06.2020 и е уникатен затоа што се расплинува на набавка на нови учебници за СИТЕ 8 одделенија – треба по сите законски прописи да биде разрешен, односно доделен во рок од 30 дена.

Над милион евра ќе се потрошат на тендер за нови учебници кои секоја година се набавуваат

На само шест работни дена од одложениот почеток на учебната година, наставниците и учениците не знаат по кои нови странски...

Стојче Бушин / 24 септември, 2020 20:08

Ветија и не исполнија затоа што парите мафијата на Заев ги крадат. Ковид кризата им служи за параван за да продолжи Заев и мафијата да крадат.

ВМРО-ДПМНЕ: Ковид кризата им служи за параван за да продолжи Заев и мафијата да крадат

Откако СДСМ го зголеми долгот за 1 милијарда евра и наместо тие пари да одат за поддршка на бизнисот направи брутален поткуп...

Стојче Бушин / 20 септември, 2020 12:05

Граѓаните и стопанството се и остануваат во фокусот на поддршката на Владата предводена од СДСМ.

СДСМ: Следува четвртиот пакет антикризни мерки

Владата по избувнувањето на пандемијата со коронавирусот, реагираше веднаш со три сета, навремени и сеопфатни антикризни...

Стојче Бушин / 10:38

Ако се разгледаат извештаите на оваа невладина организација, речиси и да нема никаква разлика со владината пропанда за шиканирање неистомисленици.

АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА ЦЕЛА ГОДИНА НЕ ПОКРЕНУВА ПОСТАПКА ЗА ЕРОЛД МУСЛИУ

Цела година Антикорупциската комисија одбива да отвори предмет против директорот на Агенцијата за разузнавање – Еролд...

Стојче Бушин / 15 септември, 2020 20:51

Четвртиот сет на антикризнини мерки, кој ќе биде презентиран наскоро, ќе ги рефлектира реалните потреби на компаниите и на граѓаните и дополнително ќе ја раздвижи економијата.

Владата предводена од СДСМ со нов пакет мерки за граѓаните и компаниите, платежни картички за пензионери, невработени и самохрани родители

Владата предводена од СДСМ и во новиот мандат продолжува со креирање и реализација на мерки, со кои им помага на граѓаните...

Стојче Бушин / 13 септември, 2020 15:59