Со сопругата Офелија минатата година прославија 25 години брак.

ЏОРЛЕВ ОСТАВИ СОПРУГА И ДВА СИНА: Офелија е извор на мојата енергија и среќа, велеше маестралниот Зоран!

На првиот ден од 2021 година, почина познатиот виолинист Зоран Џорлев. Тој беше еден од најдобрите македонски вионилисти, беше...

Сара Фемина / 2 јануари, 2021 0:58

Имено, Џими речиси 40 години живее во овој град, од каде е и неговата сопруга Билјана со која има два сина.

ЉУБОВТА НЕМА ГРАНИЦИ: Запознајте Билјана сопругата на Џими која му подари два сина!

Нигериецот Џими во Македонија остана заради сопругата Билјана која му роди двајца синови! Кога би биле штипјани, би гласале...

Сара Фемина / 17 декември, 2020 5:35

Министерот Спасовски во понеделникот доцна навечер на својот фејсбук профил објави дека е позитивен на ковид-19.

Сопругата на Спасовски оди во самоизолација

Само едно лице од сите контакти на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој е позитивен на ковид-19, ќе оди во изолација....

Перо Милчин / 28 октомври, 2020 15:12

Тој беше син, брат, сопруг и татко на две годишната Јована!

Се огласи сопругата на починатиот Трајче Нешковски: Се трудам да сфатам, дали е ова вистина или сон

Веќе два дена, роднини, пријатели и сопартијци, се простуваат од прерано поч инатиот д-р Трајче Нешковски. Синоќа со статус...

Владо Марин / 17 октомври, 2020 12:19

Премиерот Зоран Заев на Фејсбук упати сочувство до фамилијата и пријателите на пулмологот!

Починатиот доктор Трајче и Ема беа во брак две години: Неговата ќеркичка Јована неодамна наполни две години- ТАА Е МОЈАТА ПРИНЦЕЗА(фото)

Пред два дена се случи тешка сообраќајна несреќа што се случи на улицата „Рузвелтова“ околу 16.30 часот, почина 32-годишниот...

Владо Марин / 16 октомври, 2020 6:23

Сепак, се почестото појавување на Тачи и неговата сопруга во јавноста покажува дека овој пар сè уште е во хармоничен брак.

ХАШИМ ТАЧИ ЈА ПОКАЖА СОПРУГАТА: Ова е Лумнија, ДАМАТА која е верна поодршка на косовскиот претседател!

Лумнија Тачи, убава Албанка од Призрен, сопруга на претседателот на Косово, неодамна излезе од сенка и започна да се појавува...

Рејхан Бајрами / 8 октомври, 2020 23:36

Рамуш и Анита се во брак 17 години. Пред тоа, тој беше оженет со Швеѓанка со која има син од првиот брак. Тој има три деца, два сина и ќерка со новинарката Анита.

РАМУШ ХАРАДИНАЈ ЈА ПРЕТЕПА СОПРУГАТА АНИТА: Таа заврши во болница!

Aнита Муцај Харадинај, новинар на РТК и сопруга на Рамуш Харадинај, синоќа била примена во Ургентниот центар во Приштина откако...

Рејхан Бајрами / 7 октомври, 2020 20:16

Она што го прави впечатлив е тоа што има често поразлични ставови и уникатни коментари од они што секојднево сме научени да ги гледаме.

(ФОТО)Вело Марковски крај себе има вистинска убавица – младата сопруга Евгенија

Инфектологот Вело Марковски за пошироката јавност во нашата држава стана мошне интересн со појавата на корона вирусот. Тој...

Владо Марин / 20 јуни, 2020 10:50