Не сум ниту во бизнис со љубов па да го сакам овој или оној, или оваа или онаа група, партија, држава. Во бизнис со љубов се истите погоре, односно навивачите, плус сексуалните работници.

МИЛЕНКО: ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ, ЗАЕВ ќе биде прегазен па ЗАТВОРЕН

Уште еднаш, по милионити пат, да кажам дека јас сум во бизнисот со вистинито информирање и непристрасно анализирање. А, не...

Рејхан Бајрами / 4 декември, 2019 22:49

Во писмениот одговор се вели дека како средбата била дел од новата регионална иницијатива за Западен Балкан.

ТАЈНА СРЕДБА: Сорос се сретна со Заев во Охрид

Премиерот Зоран Заев викендов во рамките на работните средби во Охрид се сретнал и сo заменик- претседавачот на Фондациите...

Валерија Петрова / 11 ноември, 2019 13:28

Изјавата следеше по негативната одлука на Европскиот совет за отпочнување преговори на двете земји со Европска Унија.

АЛЕКСАНДАР СОРОС: Европа треба да се соочи со својата албанофобија!

Александар Сорос син на познатиот филантроп, основач на Фондацијата отворено општество Џорџ Сорос на Твитер објави дека...

Рејхан Бајрами / 20 октомври, 2019 13:31

Уште во текот на 70-тите години најбогатиот слој на Американците поседувал 7% од националното богатство.

19 милијардери во САД на чело со СОРОС, бараат најбогатите граѓани во САД екстра да се оданочуваат!

Демократката партија во САД сака да го стави се поголемиот јаз меѓу најбогатите 1% од Американците и остатокот од населението...

Рејхан Бајрами / 26 јуни, 2019 20:21

Со тоа Орбан стана првиот премиер на модерна Европа кој се осуди јавно да ја покаже светската елита која управува со нашата реалност. Орбан кажа едно интересно предупредување:ја повика јавноста на будење, за да не се случи некои избрани поединци да владеат со светот. Со тоа недвосмислено признал дека постојат врвни поединци кои не би го бирал човештвото, а имаат тенденција да владеат со планетата.

Пеколниот план на Сорос: Европа ќе ја покори со мигрантите – овој план е подготвен уште во време на Втората Светска војна

Пред неколку дена унгарскиот премиер Виктор Орбан го шокираше светот изјави како мултиглобалистот, еден од господарите...

Валерија Петрова / 16 мај, 2019 10:09

Еден од предводниците на Шарената револуција

(видео) Владимир Милчин: Се боревме за правда, добивме непотизам и клиентелизам

Новата власт ги промени приоритетите, додека протестираше против власта на Груевски приоритети беа правната држава, слободата,...

Узунов Бобан / 1 март, 2019 11:41

За министерството за здравство и Филипче, идејното решени на сопругот на Фани - Сорос, е најдоброто за нова градска болница во скопски Аеродром

Болницата во Аеродром по проект на сопругот на Фани од „Сорос“

Проектантското студио “Радиус архитекти” е добитник на првата награда на конкурсот “Нова градска болница”...

Мирко Бачиќ / 12 септември, 2018 8:34