Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Од 15.11.2020 година започнува законската обврска...

Владо Марин / 7 декември, 2020 7:25

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

АМСМ: Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Од 15.11.2020 година започнува законската обврска за задолжително...

Перо Милчин / 26 ноември, 2020 7:10

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Возете внимателно: АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, известува АМСМ! Интензитетот на сообраќај на патните правци...

Рејхан Бајрами / 12 ноември, 2020 7:14

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има појава на утринска магла и можност од појава на одрони.

СОСТОЈБА НА ПАТИШТАТА: АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, известува АМСМ! Интензитетот на сообраќај на патните правци...

Перо Милчин / 6 ноември, 2020 6:04

Во меѓувреме од Светска банка ќе се бараат пари за реализација на 16-те модуларни болници со кои треба инфективните одделенија физички да се одделат од останатите болнички капацитети, кои во тој случај би продолжиле нормално да функционираат за пациенти со други болести.

Филипче: Ситуацијата со коронавируот во земјава е апсолутно стабилна и целосно под контрола

Ситуацијата со коронавируот во земјава е апсолутно стабилна и целосно под контрола, но со очекување и во наредниот период...

Владо Марин / 29 јули, 2020 19:56

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

АМСМ: Возете внимателно, сообраќајот наместа се одвива по влажни коловози!

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по наместа влажни коловози. За македонски државјани се затворени...

Владо Марин / 28 мај, 2020 9:45

За жал, само изолацијата не се одразува најдобро на менталната состојба на луѓето.

Руски експерт ја објасни врската помеѓу 5G мрежата и корона: ОВА Е ВИСТИНАТА!

5G технологијата работи во согласност со нормите на одредени земји и нема никаква врска со здравјето на луѓето, рече првиот...

Рејхан Бајрами / 14 мај, 2020 13:59

Во изминатите 24 часа направени се 362 тестирања и потврдени се 29 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-11, Куманово-4, Прилеп-3, Тетово-2, Велес-6, Кочани-3.

Заразата се намалува: 29 нови случаи на ковид-19, оздравени 69 пациенти!

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 69 оздравени пациенти, објави предмалку министерот за здравство Венко Филипче! Во...

Владо Марин / 1 мај, 2020 14:05