Социјаланата мрежа Твитер гори од коментари по вчерашниот немил настан во МНТ.

ПОЛИЦИЈАТА БИЛА НЕМОЌНА ДА ГИ СПРЕЧИ ШВЕРЦЕРИТЕ – сега е јасно зошто МВР го чуваат приватни фирми – и дадилки да им додели државата

По вчерашниот инцидент во МНТ голем број реакции за осуда пристигнаа од сите страни, според неофицијалните инфоремаци навивачката...

Весна Петровска / 25 ноември, 2019 13:46

Рама веќе е познат по својот необичен стајлинг но ова е доказ дека тој е голем љубител на спортската елеганција. 

ФОТО: Еди Рама повторно ги запали социјалните мрежи со својот стајлинг

Албанскиот премиер Еди Рама повторно предизвика смеење со својот стајлинг и ги запали социјалните мрежи каде корисниците...

Катерина Крстиќ / 11 ноември, 2019 17:01

“Заев ќе биде и премиер, министер за финансии и мислам за гинеколог го барале во Систина!

Заев е министер за финансии, твитер “поцрвене“ од критики и шеги!

Социјалната мрежа твитер “поцрвене“ од коментари, критики и шеги на сметка на премиерот Заев, кој себе си се самоназначи...

Данаил Михајловски / 24 јуни, 2019 10:49

Браќата Захир и Имер Беќири, членови на СДСМ, беа обвинети за фалсификување на лични карти, пасоши како и за изработка и набавка на оружје, по што завршија во затвор

Чауш до Рашкоски: Да умреш во „Идризово“ кај што лежев за вас

Захир Бекири Чауш до Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски на социјалните мрежи упати порака во која му посакува...

Мирко Бачиќ / 19 декември, 2018 5:49

Зеколи појаснува дека освен гневот на Бугарија, Унгарија но и Турција, Заев го испровоцирал и Ципрас и тоа во посета на "антизападна" Москва, што го цени за шарлатанство

Помирителот од Муртино за една недела се скара со комплетното јужно крило на НАТО

Политичкиот аналитичар, поранешен амбасадор на Македонија во ОБСЕ, Арсим Зеколи, на социјалните мрежи посочува дека на крај...

Мирко Бачиќ / 10 декември, 2018 14:36

Претседателот на ВМРО - ДПМНЕ, Мицкоски, се огласи на социјалните мрежи со детали како министерот за прогон и тортура Спасовски заплашува лојални членови на партијата

Мицкоски: Специјалци од МВР упаѓаат во домовите на наши лојални членови

Претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се огласи на социјалните мрежи, истакнувајќи дека без никаква причина,...

Мартин Попоски / 7 декември, 2018 10:49

Она што политичките аналитичари го коментираат како внатрепартиска поделба во СДСМ и користољубие на Ахмети во владата, Зеколи го претстави како драма во три чина

Заев ги искористи Албанците, Рада – Заев, а Али и Заев и Рада

Политичкиот аналитичар и поранешен амбасадор на Македонија во ОБСЕ, Арсим Зеколи со три фокусни точки ја појасни актуелната...

Мартин Попоски / 5 декември, 2018 7:40

Мицковски на социјалните мрежи констарира дека веќе е доволно од одговорности во најава, повикувајќи го Спасовски и на обврската дека некогаш треба и да се реализира

Колку катастрофи треба да му се случат на Спасовски за оставка?

Поранешниот висок функционер во СДСМ, Ивор Мицковски, гласен критичар на политиките на актуелното раководство на СДСМ, смета...

Мирко Бачиќ / 3 декември, 2018 7:40