Кои се следните планови на Бастијан не е познато, ама има информации дека можеби ќе добие одредена улога во германската фудбалска федерација, меѓутоа тоа допрва треба да биде потврдено.

ЛЕГЕНДО, ФАЛА ТИ ЗА СЕ: Бастијан Швајнштајгер замина во пензија!

Поранешниот германскиот репрезентативец, Себастијан Швајнштајгер одлучи да и стави крај на својата активна фудбалска кариера. „Драги...

Сара Фемина / 8 октомври, 2019 19:26

Нападот предводен од Илија Несторовски беше бледото лице на нашиот национален тим. Тому фудбалерот родум од Прилеп беше еден од најслабите поединци во нашиот состав

МОМЦИ, НЕ ГИ ОПРАВДАВТЕ ОЧЕКУВАЊАТА!

Го дочекавме денот, Македонија конечно живееше за репрезентативен фудбал. Главниот град веќе неколу дена „фудбалски дишеше“,...

Македонка Димкин / 9 јуни, 2019 21:27

Тој рече дека на исходот од овој меч не гледа како на реми, туку како на освоени три бода на двата дуели против квалитетниот противник.

Македонските ракометари во борба против Грција и Турција за Европско првенство!

Македонската машка ракометна репрезентација оди на завршниот турнир на Европското првенство (ЕП) 2020 година, кое ќе се игра...

Сара Фемина / 16 април, 2019 23:22

Рубин Земон, кој е советник за развој на мултикултурно опшество го прогласи еден од најдобрите македонски ракометари Стојанче Стоилов за ментално нестабилен.

Од кабинетот на Заев : ” Стојанче Стоилов е ментално нестабилен “

Посебниот советник за развој на мултикултурно општество на премиерот Зоран Заев, Рубин Земон, го прогласи еден од најдобрите...

Сара Фемина / 27 декември, 2018 15:04

„Запознајте ја Македонија“ е насловот на промотивното видео во кое секој што би дошол во Тетово треба да ги запознае навивачите на Шкендија, кои биле многу повеќе од фудбал, спорт, идентитет.

„Балистите„ добија пари од буџетот за промоција на Македонија! (ВИДЕО)

Иако постојано ја негираат Македонија, ја исвиркуваат химната, пропагираат формирање на Илирида, пеат зa Голема Албанија,...

Едмонд Бекири / 26 декември, 2018 16:10

Македонија ќе ја има привилегијата да биде домаќин на кампот на Фондацијата на најтрофејниот клуб на планетата, Реал Мадрид, од 14-ти до 18-ти јануари.

После кафанските трошоци општина Охрид се фати и за работа?

Македонија ќе ја има привилегијата да биде домаќин на кампот на Фондацијата на најтрофејниот клуб на планетата, Реал Мадрид,...

Македонка Димкин / 13 декември, 2018 15:08

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 14 лица кои беа вмешани во инцидентите со навивачки групи од Тетово, кога беа извикувани националистички, навредливи пароли, а некои од нив фрлаа и со камења и шишиња кон објекти во градот.

Кривични пријави за 14 членови на „Балистите„ од Тетово

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 14 лица кои беа вмешани во инцидентите со навивачки групи од Тетово, кога беа извикувани...

Едмонд Бекири / 24 ноември, 2018 16:09

Одамна е позната навивачката нетрпеливост на Македонците и Албанците во домашниот фудбал, голема е нетрпеливоста и во поголем број на секојдневни случувања,

Коментар од Македонски Албанец: Какво Косово, јас сум Албанец, но ќе навивам за Македонија

Едно од полуфиналињата од групите Д во лигата на нации ќе се игра во Скопје, а ќе ни гостува Косово. Дуелот закажан за во март...

Рејхан Бајрами / 22 ноември, 2018 23:29