Министерката за одбрана звучи како бароница Минхаузен!

ДАВКОВА: Сликата со Шеќеринска и Дехари наликува на политичка средба во штабот на УЧК

Фотографијата на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со Фатмир Дехари, градоначалникот на македонската општина...

Стојче Бушин / 30 мај, 2020 20:21

Со плата од 14.500 денари, за гелот за дезинфекција во оваа тешка ситуација поскапува секој ден од 310 денари до цена од 1600 денари.

СРАМОТА- КАДЕ СЕ ИНСПЕКЦИИТЕ? Гел за дезинфекција од 310 денари СКОКНА до 1600 денари(ФОТО)

Гел за дезинфекција по дел аптеки низ Македонија достигна цена од неверојатни 1600 денари. На социјалните мрежи се појави...

Сара Фемина / 17 март, 2020 12:34

Основните училишта во Чаир: „Рајко Жинзифов“ и „Никола Вапцаров“ и официјално се со сменети имиња.

СРАМОТА: „Рајко Жинзифов“ и „Никола Вапцаров“ станаа „Исмаил Ќемали“ и „Имри Елези“

Основните училишта во Чаир: „Рајко Жинзифов“ и „Никола Вапцаров“ и официјално се со сменети нови имиња. Тие сега се викаат...

Стојче Бушин / 3 март, 2020 6:31

Во полициска станица ме пречекава со кафенце, а десетата пријава САКАМ СО ЛЕПЧЕ 🍞 И СОЛ 🧂 да ме пречекаат и да ми дадат премија знаменце.

НЕВИДЕНА СРАМОТА: Мајката на убиеното момче ПИНО ни крива ни должна доби седма пријава

Маја Трпковска, мајката на убиеното монче Пино Секондо на социјалните мрежи објави дека ни крива ни должна добила седма пријава.  Пино...

Сара Фемина / 28 февруари, 2020 19:49

Прашањето (кое во суштина е реторичко) е дали треба итно да поднесе оставка од претседателската позиција во партијата, или чесните во СДСМ сепак не се срамат од ваков човек?“, напиша Илиевски.

ИЛИЕВСКИ: Дали СДСМ не се срамат од ваков човек- Монструозно, позади завеси нарачувал обвиненија и пресуди

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски денеска од седиштето на својата партија објави аудио-снимка за како што тој тврди,...

Мирко Бачиќ / 23 февруари, 2020 13:50

Денес, на 27 Декември 2019, замислете, се прославува седумдесет годишнината од настан кој се случил на 2 Мај 1949 година!

БОЈАЏИ НЕМИЛОСРДЕН: Бруки и срамоти едни, мојот роден град Струмица е окупиран од неофашисти

Режисерот Јани Бојаџи објави на социјалните мрежи дека локалната власт во Струмица ја фалсификува историјата и не ги почитува...

Сара Фемина / 28 декември, 2019 0:27

Главна соговорничка на Немања била Ивона Тасовска, главен уредник, а тие двајцата се нашле во близина на приватната клиника на Јордан Камчев, за кој Боки се сомнева дека го рекетирал.

Неверојатни детали од разговор со српски новинар- Родителите на Боки 13 од срам не излегуваат од куќата!

Новинарот Немања Вујичиќ од емисијата “Premijera – Vikend special” на почетокот од новата сезона приготвил ексклузивен прилог за...

Сара Фемина / 6 септември, 2019 1:01

Во трите студентски домови во Скопје, главен град на Македонија, кандидат за зелена метропола на Европа, со недели а не денови над 2.450 студенти немаат топла вода

И студентите ќе добијат топла вода, ама по влезот во ЕУ?

ЕУ интеграциите тропаат на голема врата низ студентските домови во Скопје, топла вода нема ни за лек, а најавите се дека можеби...

Мирко Бачиќ / 22 ноември, 2018 13:46