Србинот добил дозвола од администрацијата во текот на викендот да излезе од затвор неколку часа за да го посети семејството, бидејќи неговиот син, наводно, бил сериозно болен.

Уапсен опасниот Србин кој збриша од италијанскиот затвор: Раде Николиќ беше во бегство неколку месеци

Раде Николиќ (38), кој избегал од италијанскиот затвор во градот Фросиноне на 16 ноември минатата година, конечно бил приведен...

Сара Фемина / 11 јануари, 2020 18:43

Според информациите на БИЛД, двајцата осомничени во областа Абенсберг биле фатени во околу 19:30 часот, скоро цел час и половина после дојавата во полиција за пукањето.

ВООРУЖЕН НАПАД НА СРБИ ВО ГЕРМАНИЈА: Албанци убиле србин на паркинг, уште еден е тешко ранет!

39-годишен Србин е убиен на паркинг во Германија, а другиот е тешко повреден на друго место во истиот град. После пукањето во...

Сара Фемина / 3 октомври, 2019 18:16

Како што пишува „TVM“, полицијата добила повик во понеделникот дека дошло до пресметка, при што едно лице било избодено со нож.

ОБИД ЗА УБИСТВО ВО МАЛТА: Србин избодел Македонец со нож, повредениот во тешка состојба!

Во обидот за убиство жртва е 58-годишен Македонец кој и натаму се наоѓа во тешка здравствена состојба по нанесените повреди. Полицијата...

Перо Милчин / 26 јуни, 2019 11:02

Р.М е пренесен со итна медицинска екипа во северниот дел на градот, каде е во тек лекарска интервенција.

Пукање во Северна Митровица: Србин ранет со огнено оружје!

Едно момче од српска националност денеска е рането со огнено оружје во Северна Митровица. Во Северна Митровица рането е момче...

Сара Фемина / 19 мај, 2019 13:20

Војновиќ добил затворска казна од три години затвор поради разбојништва

Опасен Србин побегнал од затвор и се заканил со убиства- во цела Европа трагаат по Даниел

31- годишниот Даниел Војновиќ е Србинот затвореник кој побегнал од затвор. Германската полиција веќе неколку дена трага по...

Катерина Крстиќ / 25 март, 2019 21:59

После проверката во нивата, утврдено е дека станува збор за рачна бомба М75.

Србин во Грачаница пронајде бомба во нива ! Дали е ова порака до српскиот народ на Косово ?

Србин од Грачаница, Косово, вчера утрото кога ја обработувал својата нива, пронашол во земјата чуден предмет, кој подоцна...

Сара Фемина / 18:46