Според „Газета експрес“, Курти додаде дека доколку Србија реагира позитивно на овој повик, тогаш од 1 април таксите ќе бидат целосно укинати за период од 90 дена.

КУРТИ ПОПУШТИ: Од 1-ви април ги укинуваме таксите со Србија

Премиерот на Косово, Албин Курти денеска на вонредна прес-конференција во Приштина најави укинување на даноците на увозот...

Перо Милчин / 27 февруари, 2020 22:26

Војин Ражнатовиќ, син на починатиот Жељко Ражнатовиќ Акран, не е во најдобри односи со вдовицата на неговиот татко Цеца Ражнатовиќ, ниту со неговиот полубрат Вељко и полусестрата Анастасија.

Цеца горда мајка: Вељко постана дипломиран економист – неговиот брат Војин го исмеваше на фејсбук

Вељко Ражнатовиќ, син на пејачката Светлана Цеце Ражнатовиќ, се пофали на социјалните мрежи дека стана дипломиран економист. Вељко...

Рејхан Бајрами / 25 февруари, 2020 11:30

Тој, исто така, рече дека околу 60 проценти од кандидатите ќе бидат нови кандидати за градоначалници и кандидати. „Кога разговаравме за промени во партијата, тие сега се видливи“, рече Вучиќ.

Вучиќ за претстојните избори во Србија: Ќе ги распишам на 4-март, еве со сигурност со кого ќе коалицираме

Претседателот на Србија и лидер на СНС, Александар Вучиќ, денеска соопшти дека 58% нови луѓе ќе бидат на списокот СНС за претстојните...

Мирко Бачиќ / 23 февруари, 2020 22:18

Генерал Хоџс, поранешен генерален командант на копнените сили на САД во Европа, рече дека државите имаат право да изберат снабдувачи на воена опрема и оружје.

Американскиот генерал за српскиот ПАНЦИР: Се прашувам од кого Србија треба да се брани?

ВАШИНГТОН, Наместо да купува скапи системи за оружје против непостоечки закани во воздухот, верувам дека Србија би можела...

Мирко Бачиќ / 19:32

Во видеото се слуша и изјавата на претседателот Вучиќ за плановите за поврзување на источна и западна Србија.

Патиштата ги спојуваат луѓето: Вучиќ со нов спот на Инстаграм пренесе важна порака!

Српскиот претседател Александар Вучиќ на својата страница на Инстаграм сподели ново видео под слоганот „Патиштата се она...

Рејхан Бајрами / 17:07

Косовските институции Хашим Тачи вчера во порака на профилот на Твитер објавија дека Јамајка го признала Косово.

Ладен туш за Тачи од жешката Јамајка: НЕ ГО ПРИЗНАВМЕ КОСОВО

Министерката за надворешни работи на Јамајка, Камина Џонсон Смит, ги негираше на своите наводи на Твитер профилот, коментирајќи...

Рејхан Бајрами / 22 февруари, 2020 17:58

- Од ланскиот саем, Застава извезе над Америка над 25 тони спортско оружје и делови.

Американците полудеа за српското оружје: Најмногу се бараат нашите пушки, снајпери и полу-автоматски пушки

Оружјето од српската фабрика Застава е хит на годинешното шоу, најголемото светско шоу за оружје во Лас Вегас! После враќањето...

Перо Милчин / 15:24

Договор за набавка на една батерија „Оклоп“, составена од шест системи, беше склучен минатата година.

ПАНЦИР С1 ПОЛЕТА ЗА СРБИЈА: Пристигнува најмоќната воена оперема на Путин

Авион Ан-124 „Руслан“, регистарски број РА-82038, денеска замина од московскиот аеродром Внуково. Авионот ги содржи првите два...

Рејхан Бајрами / 13:00