Цените се веќе променети, денеска од седум часот утрово во Србија се наплажа по поскапа цена на патарините на автопатиштата.

Поскапени патарините во Србија, од Белград до Ниш 900 динари

Патарините во соседна Србија поскапеа, па од денеска цената ќе биде плус за 12 отсто. Цените се веќе променети, денеска од седум...

Катерина Крстиќ / 29 јули, 2019 10:30

На погребот имаше голем број на луѓе кои достојно ја испратија мисицата и, и оддадоа почит.

Потресна сцена на погребот на мисицата Дијана: НА РАДА И СЕ СЛОШИ ОД БОЛНИОТ ЛЕЛЕК НА ГРОБИШТАТА

Српската мисица Дијана Милојковиќ вчера беше испраено во нејзинот вечен дом од страна на нејзиното блиско семејство, пријателите...

Валерија Петрова / 26 јули, 2019 23:10

Девојчето било тешко повредени во сообраќајната несреќа која се случила на автопатот Белград-Ниш на 17 јули, кога автомобил марка Форд кој управувал нејзиниот и на Вељко дедо, Александар Стојковиќ (61) камион удирл во нивниот автомобил и тоа во летната за одмор.

ТАГА ДО НЕБОТО:СРЦЕТО НА МАЛАТА НАТАЛИЈА НЕ ИЗДРЖА: Девојчето (8)починало седум дена по смртта на братчето (11)

По недела дена борба, осумгодишната Наталија Стојковиќ од Србија ја изгуби борбата и починала од повредите кои ги здоби во...

Валерија Петрова / 21:58

Загинаа возачот на автомобилот Опел Мериве, Лилјана Матиќ(62) и патниците од автомобилот Алфа Ромео две сестри Добрила(27) Милиќ и Вида(21) Милиќ од Ѓурѓево.

НЕЗАПАМТЕНА ТРАГЕДИЈА: Во тешка сообраќајка загинаа две сестри кои се враќале од годишен одмор!

На зрењанинскиот пат кај Кача блиску до Нови Сад, вчера напладне се случи тешка сообраќајна несреќа во која животот го загубија...

Сара Фемина / 24 јули, 2019 9:36

Повредената жена итно е испратена на реанимација во Ургентниот центар во Белград.

НАЈНОВА ВЕСТ: Автобус прегзи жена и откина рака и нога!

Во сообраќајна несреќа која се случила на улицата Јуриј Гагарин и Др Иван Рибар во Белград, тешко е повредена 70 годишна жена,...

Рејхан Бајрами / 19 јули, 2019 14:05

Во хеликоптерот се наоѓале двајца членови на екипажот, кои спрема докторските прегледи немаат тешки повреди и се наоѓаат вон животна опасност.

СЕ СРУШИ ВОЕН ХЕЛИКОПТЕР ОД АРМИЈАТА НА РЕПУБЛИКА СРБИЈА!

Хеликоптер „Газела„ кој е во сопственост на Армијата на Република Србија, се сруши денеска попладне во регионот на аеродромот...

Перо Милчин / 0:23

Како што пишува Курир.рс, Булат предниот дел се забил два метри во земјата, при изведба на акробатски лет.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: СЕ СРУШИ АВИОН ВО СРБИЈА, ЗАГИНА ПИЛОТОТ!

Мал авион кој бил управуван од 47-годишниот пилот Владимир Булат, се урна во близина на аеродромот Ечка кај Зрењанин, Србија. Владимир...

Рејхан Бајрами / 18 јули, 2019 11:06

Посета на Макрон на Србија

Макрон ги разочара очекувањата на Западен Балкан: Прво реформа на ЕУ, после влез на Србија во ЕУ

Европската унија треба да се реформира за Србија . Ова го изјави претседателот на Франција на првиот ден од неговата...

Узунов Бобан / 16 јули, 2019 10:35