Имено педофилот Нинослав Јовановиќ девојчето го следел подолго време, а дента кога ја киднапирал,  ја следел Моника Каримановиќ додека одела во училиште и на тој пат ја киднапирал.

Откриено како педофилот ја намамил Моника да влезе во автомобилот

Вчера беше пронајдено 12 годишното киднапирано девојче Моника К. по која трагаше цела Србија.  Киднаперот 10 дена ја држел...

Катерина Крстиќ / 30 декември, 2019 15:59

Тие таму престојувале неколку дена, а судејќи по киднаперот малата Моника ја изнесувал ретко на „сонце“ за да не види девојчето каде се наоѓа.

ОВА Е КУЌАТА НА СТРАВОТ И УЖАСОТ КАДЕ БИЛА ЗАРОБЕНА МОНИКА: Насекаде расфрлани работи, жилети и остатоци од храна!

Шерпа каде Моника уринирала, жилети, превртени јоргани, отпадоци од храна, се тоа може да се види во куќата на стравот и ужасот...

Валерија Петрова / 13:24

За потсетување Јовановиќ ја киднапираше Моника на 20 декември и се криеше 10 дена во селата околу Књажевац и Шврrиг. Околу 600 полицајци постојано ги бараа.

ЕКСКЛУЗИВНО: Пронајдена киднапираната Моника Каримановиќ

Како што ексклузивно открива Информер, киднапираната девојка Моника Каримановиќ е пронајдена жива, измачена и исечена во...

Сара Фемина / 29 декември, 2019 16:48

Се уште се трага по Моника, а потрагата води кон повеќекратен силувач Нинослав Јовановиќ, познат како „Малчанскиот бербер“.Тој повторно излезе од затвор  во март годинава а се поврзува со грабнувањето на Моника.

Монструозно: Прво им ги сече косите, па ги силува- ова е серискиот педофил кој сее страв во Србија

Изминуваат осум дена откакое исчезната дванесетгодишната Моника Каримановиќ. Девојчето исчезна утрото на 20 декември кога...

Катерина Крстиќ / 28 декември, 2019 9:41

„Полицијата го уапси само врз основа на нашите извештаи, затоа што можевме да го следиме на социјалните мрежи, а тој беше задржан во притвор уште шест месеци“, рече Јуриќ.

Се молам на Бог девојчето да е живо: Игор Ѓуриќ за киднапирањето на Моника- Сакам да го видам судијата кој го ослободи монструмот

Повеќекратниот силувач, кој е двапати осуден Нинослав Јовановиќ, осомничен е за киднапирање на 12-годишната Моника Каримановиќ....

Сара Фемина / 26 декември, 2019 19:06

Вучиќ истакна дека луѓето го сакаат и почитуваат а тој ќе продолжи да ја работи својата работа и да разогвара со граѓаните, пренесува „Б92“.

Вучиќ: Луѓето ме сакаат и почитуваат, не ме викаат п*деру’ и не велат дека сум Хитлер!

Српскиот претседател Александар Вучиќ кој воедно е и претседател на Српската напредна партија (СНС) рече денеска се обрати...

Катерина Крстиќ / 15:07

Како што потврди неговиот чичко Миленко Петровиќ, несреќниот човек работел во Словачка и дошол пред неколку дена да ги помине празниците во селата и да се врати на работа после Божиќ.

ДОЈДЕ ОД СЛОВАЧКА И НАСТРАДА: Потресна судбина на загинатиот во експлозијата во Србија – Зоран сакал само да помогне

Зоран Аврамовиќ (49) од Јаребиќ, кај Лозница, почина од експлозија на бензинска пумпа што се случи денескa (23.12) околу 10:40 часот...

Сара Фемина / 23 декември, 2019 22:15

- Тахири беше една од главните врски со поранешниот командант на НАТО, Весли Кларк и поранешната државна секретарка на САД, Медлин Олбрајт кога работеа на Косово.

ОЛБРАЈТ И ВЕСЛИ КЛАРК СЕ ЗАКАНУВААТ НА СРБИЈА СО ВОЈНА: Го штитат милионскиот бизнис кои го развија на Косово

Весли Кларк и Медлин Олбрајт вршат притисок со војна за да се спречи поделбата на Косово и Метохија. Тие го прават ова за да...

Сара Фемина / 21 декември, 2019 19:54