Поради грешка авионот почнал да навлегува на воздушна територија на Република Србија

Косовскиот државен врв сам ќе се “испорачал” на официјален Белград

Некогаш грешките на контролните кули за лет може да ве чинат и затвор. Ова на сопствена кожа доцна синоќа за малку ќе го почувствуваа...

Мирко Бачиќ / 18 јули, 2018 9:37

Скандалоѕна одлука на германскиот судија во корист на Швајцарците.

Скандал, вчера натпреварот помеѓу Србија и Швајцарија можеше да заврши поинаку!

Скандалозната одлука на германскиот судија Бриха не помина незабележана ни кај VAR системот . Имено луѓето од VAR на својот...

admin@magazin / 23 јуни, 2018 19:18

Гранит Џака го слави својот гол на 1-1 против Србија со двоен орел. Гестот се смета за провокација.

Тешка провокација, Швајцарски играч го покажува Албанскиот орел

Во 52-тата минута Гранит Џака погоди со директен удар од околу 20 метри. Со тоа Џака изравнува во вториот натпревар од групата...

Рејхан Бајрами / 22 јуни, 2018 23:32

Со голот на Митровиќ , Србија победе против Швајцарија веќе во петтата минута со 1:0 потоа изравни Шака а победничкиот гол го даде Џердан Шакири

Шок за Србија, Швајцарија од 0:1 пресврт до победа од 2:1

Александар Митровиќ од казнениот простор во петтата минута успеа да ја затресе мрежата на Швајцарците и со тоа ја поведе...

Македонка Димкин / 20:26