Резултат на личната одлука на Османи

Вучиќ и се „заблагодари“ на Македонија што е коспонзор на резолуцијата за Сребреница

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, првпат јавно ја коментираше одлуката на Македонија да биде еден од коспонзорите...

Калина Мартинска / 20 април, 2024 17:24

Дали Османи сака да ги наруши односите Македонија-Србија?

Големи реакции по најавите дека Македонија ќе биде коспонзор на резолуцијата за Сребреница

Дел од српските политичари реагираа на информацијата дека Македонија е еден од коспонзорите на резолуција во Обединетите...

Калина Мартинска / 16 април, 2024 18:11

Околу 500 луѓе донираа пари за да ги изградат, затоа што сè беше срамнето со војната, вели тој.

Српски мајстор гради џамија во Сребреница: Политичарите прават проблеми, се надевам дека после вирусот на народот ќе му дојде паметот!

Политичките расправии за момент застанаа во Босна и Херцеговина. Еден српски мајстор гради џамија кај Сребреница и се надева...

admin@magazin / 9 април, 2020 11:46

Нихад Аличковиќ и покрај строгите правила и засилените контроли успеал да внесе мобилен телефон за време на судењето на Караџиќ

ВИДЕО: Скандал во судот во Хаг! Пријател на Насер Ориќ пресудата на Караџиќ ја пренесувал во живо на Фејсбук

Нихад Аличковиќ,главниот активист на организацијата “Анти Дејтон”, познат по тоа што организираше напад врз српскиот...

Катерина Крстиќ / 22 март, 2019 11:19

Собранието на Република Српска побара од владата да не го прифаќа извештајот и побара нови комисии кои ќе формираат нов документ

САД: “Собранието на Република Српска сака да ја ревидира историјата”

Со отфрлањето на Извештајот на Комисијата за Сребреница Народното собрание на Република Српска се обидува да ја ревидира...

Мирко Бачиќ / 16 август, 2018 11:17