Почетокот на идната седмица ќе има повторно лидерска средба на која ќе се дискутираат понатамошните чекори.

ПЕНДАРОВСКИ: На средбата со консензус беше одлучено дека здравјето на граѓаните останува приоритет!

Предмалку заврши средбата на претседателите на политички партии кои самостојно освоија мандати на последните парламентарни...

Стојче Бушин / 12 мај, 2020 17:27

редбата беше многу плодна, со сериозни анализи од сите чинители, оцени лидерот на ДУИ, Али Ахмети, по лидерската средба денеска кај претседателот Стево Пендаровски!

Ахмети по лидерската средба: Следната недела ќе го договориме датумот за избори!

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, денеска по лидерската средба рече дека ќе чекаат да добијат известување од Комисијата за заразни...

Стојче Бушин / 17:18

Нов датум не е определен, бидејжи станува збор за иклучително сериозна ситуација во која не може да се предвиди кога би се стишала опасноста од коронавирисот.

ИЗБОРИТЕ СЕ ОДЛОЖУВААТ: Постигнат е консензус за одлука за одложување на изборите

На лидерската средба кај шефот на државата Стево Пендаровски, постигнат е консензус за одлука за одложување на изборите,...

Рејхан Бајрами / 17 март, 2020 15:11

Средбата доаѓа кратко време откако Касими влезе во предизборна коалиција со СДСМ на Зоран Заев.

Касами оствари средба со амбасадорот Рикер

Претседателот на Движењето Беса, Биљал Касами, во Вашингтон оствари работна средба со помошниот државен секретар за Европа...

Стојче Бушин / 5 март, 2020 6:12

Не можете да ја навредувате Србија затоа што мислите дека сте голема ѕвезда.

Летаа перја во Минхен: Вучиќ до Курти- Си се замислил дека си голема ѕвезда, а пола свет не те препозна

Како што ексклузивно дознава Курир.рс, за време на тркалезната маса за Западен Балкан, што се одржуваше вчера во Минхен, српскиот...

Мирко Бачиќ / 15 февруари, 2020 10:40

По завршувањето на денешното судење Камчев објасни зошто во средбите се споменува и Венко Филипче. Неговиот одговор забележливо се совпаѓа со одговорот на Филипче за Нова ТВ во делот на пропадната бизнис понуда.

ФИЛИПЧЕ СЕ ОГЛАСИ ЗА СРЕДБАТА СО БОКИ 13: Да, бев во домот на Јовановски!

Министерот за здравство Венко Филипче ги потврдува наводите на бизнисменот Орце Камчев изнесени на денешното рочиште за...

Весна Петровска / 6 декември, 2019 18:19

На посетат Пендаровкси со високи почести беше пречекан од претседателот на Србија, Александарв Вучиќ, кој го пречека пред Палатата Србија.

(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски во Србија пречекан со највисоки државни почести

Македонскиот претседател Стево Пендаровски денеска замина во дводневна официјална посета на Белград, за време на која ќе...

Катерина Крстиќ / 22 ноември, 2019 15:48

Пендаровски на средбата со Макрон ќе има можност директно од него да ги слушне ставовите на Франција за проширувањето и за новата методологија на преговарање.

Пендаровски агрументите ќе ги стави пред Макрон – ќе успее ли нашиот претседател да ја убеди Франција дека згреши во одлуката?

Стево Пендаровски денеска ќе има средба со шефот на француската држава Емануел Макрон. Пендаровски на средбата со Макрон...

Весна Петровска / 12 ноември, 2019 10:42