Во јули пак, на социјалните мрежи се прошири вест дека починал. За ,,Фокус”, во телефонски разговор тогаш порача дека не може да се изначуди каков свет има.

АМДИ БАЈРАМ: Заврши мојата ера, ама сите ќе ме памтат- ТИВКО ЗАМИНА И КРАЛОТ НА РОМИТЕ

Негов многу близок пријател и соработник, во телефонски разговор за ,,Фокус” ја потврди веста за смртта на поранешниот пратеник...

Рејхан Бајрами / 24 октомври, 2020 14:11

Им се заблагодарувам од срце за сѐ што сторија за мене, особено и на моето семејство кое ми беше најголемата поддршка да го издржам целиот овој период. Повторно ќе го живеам животот со полни гради, затоа што животот е еден!“, изјави Иван.

ИВАН СО СРЦЕТО НА ДИНЕВА СИ ЗАМИНА ДОМА: Повторно ќе го живеам животот со полни гради!

Насмеан и полн со енергија, утрово Иван беше на контрола на Клиниката за државна кардиохирургија. Тој е во добра здравствена...

Стојче Бушин / 10 август, 2020 12:58

Во градите на Иван повеќе од 40 дена чука срцето на Емилија Динева, чие семејство и покрај големата загуба одлучи да спаси човечки живот. Секој ден на ехо ги слуша отчукувањата.

Иван кој доби срце од Емилија проговори и ја откри големата желба што ја има откако ќе излезе од болница

Сам во болничка соба под постојан надзор на медицински лица. Иван Огњановски го живее својот втор живот. Овој 54-годишен скопјанец...

Стојче Бушин / 8 јули, 2020 19:59

Иван е во добра здравствена состојба и по препораките на доктор Митрев веќе се подготвува за отпуст од болницата и понатамошно лекување и нега во својот дом.

(ВИДЕО) Жан Митрев го посети Иван Огњановски, пациентот на кој му беше направена првата трансплантација на срце во државава

Доктор Жан Митрев денеска го посети Иван Огњановски, пациентот на кој му беше направена првата трансплантација на срце во...

Рејхан Бајрами / 27 јуни, 2020 19:08

Христијан осум години имаше вградено две пумпи на батерии, чии рок на траење е пет години.

ТАЖНА ВЕСТ: Почина 31- годишниот Христијан кој чекаше трансплантација на срце

Христијан Неделковски кој осум години чекаше трансплантација на срце денеска почина, информираа од здружението „Храбро...

Стојче Бушин / 23 јуни, 2020 21:37

По успешната операција следува најважниот период од неговото закрепнување, периодот во кој телото на Иван треба да го прифати новиот орган.

ИВАН СЕ ЧУСТВУВА ДОБРО: Прва фотографија после трансплатацијата на срцето- Филипче во посета (ФОТО)

Утрово го посетив Иван, тој е буден и се чувствува добро. Изрази огромна благодарност до семејството Диневи, докторите и целата...

Стојче Бушин / 24 мај, 2020 11:26

Васил изрази сочувство до семејството на трагичнозагинатата Емилија Динева, со чии органи денеска беа спасени три животи.

Синот на Иван кој денеска доби срце: Фамилијата на Емилија да знае – нејзиното срце уште чука!

Васил  Огненовски, синот на Иван Огненовски е човекот кој го доби срцето на Емилија Динева, и на кој воедно му бее направена...

Катерина Крстиќ / 23 мај, 2020 23:23

Бескрајно сум благодарен и горд на моите колеги за нивниот успех, на семејството на Емилија за нивната големина, човечност и хуманост и на семејството Огненовски на довербата кон нашите лекари, се заблагодари Филипче!

ФИЛИПЧЕ: Срцето на Емилија Динева чука во градите на Иван Огненовски!

Ден полн со емоции за сите. За семејството Диневи кое пред неколку дена ја загуби својата сакана мајка и сопруга, Емилија...

Стојче Бушин / 18:01