Првиот амбасадор на Австрија во Република Македонија, Харалд Кочи, со свој став по однос на Преспанскиот договор и бришењето на Македонската држава и Македонската нација

Се брише вистината за грчката анексија на Егејска Македонија во 1913 година

Првиот амбасадор на Австрија во Република Македонија, Харалд Кочи во познатиот “Виенски весник” излезе со свој став...

Мартин Попоски / 6 ноември, 2018 9:49

Претседателот на ВМРО - ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со став дека на власт во Македонија е СДСМ и дека јавноста треба да се фокусира на погубните политики на Заев и Ахмети

Иако не навреди, ние сепак го ислушавме Тодоров

Претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се огласи за сите настани од изминатите недели во врска со политичката...

Мартин Попоски / 28 октомври, 2018 11:42

Во својата недела колумна, поранешниот пратеник и поранешен висок функционер на ВМРО - ДПМНЕ, Ламбе Арнаудов ги коментира петочните предавства на пратениците

Арнаудов: Клечевте пред стравот и за навек заработивте срам

Долгогодишниот член, поранешен пратеник и поранешен висок функционер на ВМРО – ДПМНЕ, Ламбе Арнаудов, во своја неделна...

Мартин Попоски / 24 октомври, 2018 11:09

Куновска не е лута што СДСМ имала иста внатрешна политика како ВМРО - ДПМНЕ за што била често санкционирана, но е гневна што Заев на Канческа Милевска и го простил Скопје 2014

Куновска гневна на СДСМ што Канческа Милевска им станала херој

Поранешната висока функционерка од СДСМ, претседателка на Градската организација за Скопје и поранешен пратеник, Софија...

Мирко Бачиќ / 23 октомври, 2018 11:49

Централниот комитет на ВМРО - ДПМНЕ со барање пратениците кои гласаа за уставни измени да ги вратат мандатите, затоа што ја изневериле волјата на народот и програмските определби

Пратениците кои гласаа за уставни измени да ги вратат мандатите

На синоќешниот Централен комитет на ВМРО – ДПМНЕ, донесена и одлука во врска со исклучените пратеници кои гласаа за уставни...

Мирко Бачиќ / 6:36

Генералниот секретар на ВМРО - ДПМНЕ, Јанушев, посочи дека време е Премиерот Заев да ја превземе одговорноста за фактот дека Македонија ја доведе во ќорсокак

Јанушев: Договорот е мртов, референдумот е неуспешен

Јанушев во Топ Тема на Ваша Страна, за повлекување на ВМРО – ДПМНЕ од собраниската дискусија кажа дека нема потреба од јалова...

Мирко Бачиќ / 18 октомври, 2018 6:32

Мико појаснува дека ЕУ прво бара да се откажете од мал дел од вашиот суверенитет, а потоа да предавате се повеќе и повеќе, и констатира дека тоа не смее да се нарече слобода

ЕУ и НАТО бараат да си ја продадете слободата, во чие име го правите тоа?

Големиот Американскиот лобист за македонската кауза Џејсон Мико, со цитат од “Крушевскиот манифест” и фокусни точки...

Мартин Попоски / 16 октомври, 2018 14:21

Професорот Росоклија со пост на социјалните мрежи смета дека бојкот на собраниската седница за уставни измени ќе се стигне и до конечна победа за Македонија на Македонците

Професор Росоклија со повик за бојкот на собраниската седница

Надворешниот член на МАНУ, професор – доктор Горазд Росоклија, кој работи на Универзитетот Колумбија во САД, со став за Собраниската...

Мартин Попоски / 11:45