За лицата кои се заканувале со пиштоли кон навивачите, засега нема истрага.

НАЈНОВА ВЕСТ: Вечерва пpивeдeни и мaлтpeтиpaни 30-деца од навивачката група „Комити“

Вечерва 30-тина момчиња од навивачката група „Комити“ се приведени и однесени на распит во Полициската станица во Кисела...

Катерина Крстиќ / 20 септември, 2020 22:24

Црн и густ чад се шири низ улиците.

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО ПАРИЗ: Евакуирана железничката станица, црн чад се шири низ улиците

Голем пожар избувнал во близина на железничката станица во Париз “Гар д Лион”, поради што станицата беше евакуирана...

Перо Милчин / 28 февруари, 2020 21:22

Министерот Спасовски имаше работна средба и со градоначалникот на Кичево Фатмир Дехари. Со дел од раководството на МВР ја посетија реновираната полициска станица.

Од катастрофални услови, до нови објекти за работа во полициската станица во Кичево

Министерот Оливер Спасовски и дел од раководството на МВР ја посетија реновираната полициска станица во Кичево, објект што...

Сара Фемина / 26 декември, 2018 10:27