-да не беа глумците и македонскиот етнос, носии и музика филмот ќе беше класично фијаско, единствено вредеше насмевката на аутистичното дете Кире на крајот.

Панчевски распали по режисерот Манчевски: Филмот “ВРБА”е реален и суров, ниско ниво на култура и негативен одраз за традицијата!

Македонија е нашата мајка и жална врба! Еве сега видовме дека може да биде машка и женска, третиот пол уште не е дојден во Македонија,...

Сара Фемина / 8 ноември, 2019 15:11

Инвеститорите, особено во некои гранки каде платите се повисоки, како информатичките технологии на пример, исто така ќе останат во неизвесност и секако овој рок ќе го вкалкулираат во своите бизнис одлуки, а тоа ќе оди на штета на Македонија.

НИКОЛА ГРУЕВСКИ НА ФЕЈСБУК: ВЛАДАТА НА ЗАЕВ ДАВАШЕ ЛАЖНИ ВЕТУВАЊА!

Независно што воведувањето прогресивен данок беше катастрофална грешка на оваа влада за што укажував уште пред да се воведе...

Перо Милчин / 2 ноември, 2019 15:51

Размислуваш малку да го продлабочиш тоа твое "дно на душата". Ако можеш...

Героски вечерва го предупреди ЗАЕВ: Да не биде после дека не сум ти кажал- кочниците не ти работат!

Зоки можеш да ја мразиш опозицијата “од дното на душата”, ама не правиш гестови поради кои после мораш јавно да се извинуваш,...

Сара Фемина / 31 октомври, 2019 0:15

Почнете да планирате пет потези однапред. Ова јас онака, другарски. Нема лутиш.

Тасевски: Спремајте се за распад на државава, не е далеку и нема да биде без крв, оти ќе се цртаат нови граници!

Спремај те се за распад на државава. Не е далеку, пишува на социјалните мрежи актерот Сашо Тасевски. И нема да биде без крв,...

Рејхан Бајрами / 27 октомври, 2019 8:31

Каде се сега сите оние што ја подгреваа приказната за Мартин и го злоупотребуваа неговото семејство за протестите пред влада (на 5 мај 2015)???

ВАНКОВСКА: И СЕГА?- Никој ни да писне што убиецот на Мартин Нешковски е во бегство!

И сега? Никој ни да писне што убиецот на Мартин Нешковски е во бегство (а што ни затворска казна, всушност, не служел)??? Каде...

Сара Фемина / 26 октомври, 2019 20:55

На Орбан му ја стегаат јамката. Ти ќе со чип во поткусурувањето. Твоите кадри Вељановски, Ѓорчев, Димовски, Николоски, Муцунски, Тарчуловски веќе не те споменуваат. Ќе те бришат од почесен претседател!!!

МИЛЕНКО: Eх море Грујо несреќо една, дреми во Будимпешта! Пиши чаршафи на ФБ-никој жив не ги чита!

На Орбан му ја стегаат јамката. Ти ќе со чип во поткусурувањето. Твоите кадри Вељановски, Ѓорчев, Димовски, Николоски, Муцунски,...

Сара Фемина / 11:58

Сашо Мијалков денеска во судот не се соочи со премиерот Зоран Заев, бидејќи неговата одбрана немаше прашања.

НАЈЧЕВСКА: Заев се спрема да го врати Мијалков на поранешната функција и да го ослободи од било какво сомнение!

Премиерот Зоран Заев денеска на рочиштето за Таргет-Тврдина“ кој беше повикан во својство на сведок, рече дека четири пати...

Сара Фемина / 24 октомври, 2019 19:47

ЕУ ќе се осеќа должна кон Заевистите и пак ќе гледаме срцепарателни ТВ пораки за тоа како сме #НаПравПат.

АПАСИЕВ: Да беа паметни вмровците, немаше да прифатат вакво насамарување – да има „брзи избори“

Levica за прв пат ќе стане парламентарна партија, па ќе ви ги помати вашите елитистички сметки, пишува на социјалните мрежи професорот...

Сара Фемина / 21 октомври, 2019 20:55