-Со тоа ги зацврстивме државноста, темелите и безбедноста на нашата Македонија и го отворивме патот за европските стандарди да ги донесеме дома.

Димитров: Ми беше чест што како министер за надворешни работи бев дел од историскиот пробив со членството во НАТО

Во изминатиот мандат, ми беше чест што како министер за надворешни работи бев дел од историскиот пробив со членството во...

Владо Марин / 21 август, 2020 17:22

Сите вие што јадете гомна за Нина, ви е криво што немате 200 000е, па да и умре на Нина козата маму ви ебам македонче клето!

Саше политико: Сите вие што јадете гомна за Нина, ви е криво што немате 200 000е, ах македонче клето!

Новинарот Саше Ивановски Политико во врска со актуелната тема со која целата македонска јавност бара одговори од Министерката...

Владо Марин / 16 август, 2020 18:17

Господа од власта, нашиот народ е питом народ. Нашиот народ е напатен народ.

Ковачки до Заев: Истиот тој народ, кој за вас најпрвин беше стока, а сега и го опцувте, многу брзо ќе донесе правилна пресуда!

Малку ли ви беше што го избришавте АСНОМ од Уставот? Малку ли ви беше што на тој народ случајно, или намерно, му ја цензуриравте...

Владо Марин / 10 мај, 2020 10:40

Тие што ме следат на ФБ би можеле да му кажат на Заев, па ќе му напишам детално.

Милчин: Кажете му на Заев – Не ги измислил Тито Македонците во 1945-та, туку Мирче, Страшо, Кузман… со своите животи го овериле македонскиот идентитет и јазик!

Не ги измислил Тито Македонците во 1945-тата, со своите животи Мирче, Страшо кои го овериле македонскиот идентитет и јазик,...

Владо Марин / 9 мај, 2020 20:18

Да не беше полицискиот час за велигденските празници сликата ќе беше слична или иста.

Ременски: Не постои министер за внатрешни работи кој може да растури литија или верски обред во вонредна состојба!

Поранешната министерка и пратеничка, Фросина Ременски преку социјалните мрежи го изрази својот став околу случувањата на...

Рејхан Бајрами / 8 мај, 2020 15:11

Дека во 2014 под власт на ВМРО-ДПМНЕ е објавена книга спомени на А.Ќосето во кој тој Македонците ги меша со Бугари.

ГЕОРГИЕВСКИ: ВМРО-ДПМНЕ се најголемите платеници на Бугарските служби!

Во 2014 година во време на владата на ВМРО-ДПМНЕ, кога премиер беше Никола Груевски, беа издадени најмалку 70 книги во кои пишува...

Перо Милчин / 3 мај, 2020 14:16

Вергината била и ќе биде дел од таа историја и истата со брусалица не се брише, таа или ја имаш заедно со останатите чувства во себе или пак никогаш не била во тебе.

Дали Максим Димитриевски му откажува послушност на Зоран Заев? Мојата земја е Македонија

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски со остра реакција се огласи на социјалните мрежи поради тоа што денеска...

admin@magazin / 1 мај, 2020 21:29

Костадинов со скандалозна порака!

Костадинов: Толку силно ќе го поразиме ВМРО-ДПМНЕ што лавот од логото ќе им избега

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов изрази голема благодарност што повторно се најде на пратеничката листа во четвртата...

Владо Марин / 11 март, 2020 6:21