Оној малион Инфомакс се жали по телевизии како бил осуден. Мислам дека бебево има негде 28 години.

ЈОЦИ: Му порачувам на Митовски од “Инфомакс” да сади нане и жалфија, бидејќи после 12 април ќе падне емотивно

Главниот и одговорен уредник на Инфомакс, Александар Митовски, е осуден на шест месеци затвор условно доколку во наредните...

admin@magazin / 8 март, 2020 8:17

Дали сакате да се одречеме од тоа дека сме Македонци и зборуваме Македонски јазик?

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ вие не сте патриоти, вие сте бандити!

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов на социјалните мрежи напиша дека нема да дозволи никој да и наштети на неговата...

Владо Марин / 24 февруари, 2020 18:21

Сосема е НЕБИТНО од кој пол е сега бившата министерка Рашела Мизрахи, и несоодветно на демократската култура и стандарди е да се нагласува нејзината женственост, кршливост.

Ванкоска: Тоа што Еврејка се чувствува како Македонка е најголемата шлаканица за албанските националисти

Професорката Биљана Ванковска на социјалните мрежи го коментираше разрешувањето на министерката Рашела Мизрахи. Таа вели...

Перо Милчин / 16 февруари, 2020 9:58

За една година од денес ќе бараат да се донесе нов Закон за Јавно обвинителство!

БОЈАЏИ: Кој нормален човек во ова земја има потреба од тој закон за Јавно обвинителство?

Кој нормален човек во ова земја има потреба од тој закон за Јавно обвинителство? На кој нормален човек се однесува тој закон...

Владо Марин / 11 февруари, 2020 6:48

Повеќе од еден и четвртина век Гоце Делчев е инспирација, мотивација и водилка на милиони Македонци од различни генерации во земјата и дијаспората, од неговото време па до денес.

ГРУЕВСКИ: Гоце Делчев е инспирација, мотивација и водилка на милиони Македонци од различни генерации

По повод 148 години од раѓањето на револуционерот Гоце Делчев преку фејсбук статус се огласи и поранешниот премиер на Република...

Мирко Бачиќ / 4 февруари, 2020 19:32

Кај моето излагање наместо зборот „ рекет“, има долго тире, како симбол за „ рекетирање што тече“?! Уште една манифестација на хибриден режим!

Проф. Силјановска – Давкова: Уште една манифестација на хибриден режим!

Професорката Гордана Силјановска Давкова реагираше на социјалните мрежи зошто во стенограмите од дебатата за Законот за...

Перо Милчин / 2 февруари, 2020 8:42

Денес, на 27 Декември 2019, замислете, се прославува седумдесет годишнината од настан кој се случил на 2 Мај 1949 година!

БОЈАЏИ НЕМИЛОСРДЕН: Бруки и срамоти едни, мојот роден град Струмица е окупиран од неофашисти

Режисерот Јани Бојаџи објави на социјалните мрежи дека локалната власт во Струмица ја фалсификува историјата и не ги почитува...

admin@magazin / 28 декември, 2019 0:27

Во интерес на вистината, неколку месеци имав такви јавувања од непознат човек кој се претставуваше дека е од некакво истражно биро од Канада.

Кабранов до Камчев: Боки 13 и јас бевме жртви на сајбер криминал – Сега ми е јасно дека се било фарса

Новинарот Ацо Кабранов, кој неколку месеци беше вработен во телевизијата на осомничениот Боки 13, 1ТВ, денеска на социјалните...

admin@magazin / 6 декември, 2019 17:42