Јас сум веќе три години под прогон и на маргините на случувањата, искрено би ви дал поддршка како што вие ми дадовте мене на 5-ти октомври 2017 година до денес!

ПАНЧЕВСКИ: Колешки судии, оваа БУДАЛА ЗАЕВ ви ги скрши кичмите и интегритетот за него сте искористени инструменти

ЗОРАН ЗАЕВ и криминалната банда од обвинителство и Антикорупциска ќе ги проверувале имотите на судиите, абе криминалци да...

Рејхан Бајрами / 1 декември, 2019 16:10

Ај пренесете му на курево дека ја у живот иам едно принципиелно мото од кое не отстапуем: СТРУКА РАБОТАМ ЗА ПАРИ (оти од тоа живеам и ранам фамилија), А АКТИВИЗАМ ЗА БЕСПАРИ!

АПАСИЕВ: Кажете му на курајберчето – Коста од СДС дека не продавам МУДА за бубрези, туку сум ценет професор

ЈАВЕН ПОВИК ДО ПОРТПАРОЛОТ НА СДС(С)М – КОСТАДИН КОСТАДИНОВ ЗА ТВ ДУЕЛ! Фејсбук статус на професорот Димитар Апасиев: Денес,...

Сара Фемина / 27 ноември, 2019 21:14

Во моментов во двете големи партии се водат силни внатре партиски ферментирања.

ЕФТОВ: Во ВМРО-ДПМНЕ моментално постои ДРАМАТИЧНО ривалство помеѓу Николовски и Тимчо Мучунски!

Дали меѓународната заедница ги подготвува Љупчо Николовски и Тимчо Мучунски да бидат нови лидери на СДСМ И ВМРО ДПМНЕ, пишува...

Сара Фемина / 20 ноември, 2019 18:39

Пред повеќе од еден месец, по совет на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, со посредство на љубезниот директор на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски, во соодветната служба на МВР, пријавив физичко следење од страна на неовластено лице, напиша Героски на својот Фејсбук профил.

Героски со апел до обвинителството: Изјаснете се за случајот или јас ќе ја известам јавноста!

Новинарот и уредник на порталот Плус Инфо, Бранко Героски со ОТВОРЕН ПОВИК ДО ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО. Значи, се читаме најдоцна...

Катерина Крстиќ / 18 ноември, 2019 12:36

Лажните вести и генерално лажењето, станаа национален спорт во земјата.

Се огласи ГРУЕВСКИ ЗА ЖЕНИДБАТА СО УНГАРКА, адвокатот албанец и за издавањето на државни тајни во Македонија

Поранешниот лидер на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски се огласи на социјалните мрежи каде пишува за лажните вести што ги шири...

Перо Милчин / 16 ноември, 2019 21:10

Тие што го премолчуваат и органите што не реагираат се соучесници на ова зло и на овој срам.

ТРИЧКОВСКИ СО СРАМЕН СТАТУС: Имав чувство како да му ја сечам главата на Владимир Милчин

Новинарот Бранко Тричковски, на социјалните мрежи напиша ужасен статус на омраза за режисерот Владимир Милчин. Во статусот...

Рејхан Бајрами / 20:55

Ќе побарам поддршка од сите 120 колеги пратеници да се приклучат кон ова законско решение и заедно во најбрз можен рок истото да биде изгласано и применето во позитивните законски прописи во државата.

КИРАЦОВСКИ: Звучам иронично, но после се што се случуваше во Македонија ПРАВДА МОРА ДА ИМА!

Политиката е специфична и комплицирана дејност и наука. Понекогаш во истата, постојат моменти кои за општо добро треба да...

Рејхан Бајрами / 15 ноември, 2019 3:18

-да не беа глумците и македонскиот етнос, носии и музика филмот ќе беше класично фијаско, единствено вредеше насмевката на аутистичното дете Кире на крајот.

Панчевски распали по режисерот Манчевски: Филмот “ВРБА”е реален и суров, ниско ниво на култура и негативен одраз за традицијата!

Македонија е нашата мајка и жална врба! Еве сега видовме дека може да биде машка и женска, третиот пол уште не е дојден во Македонија,...

Сара Фемина / 8 ноември, 2019 15:11