Задолженоста е толку голема, и без контрола, што и професорот од МАНУ Таки Фити, докажан кадар на СДСМ, во април изјави дека динамиката на пораст на јавниот долг е неоджлива.

ЛАТАС: „Доста е бе другари, па ни Колумбија нема ваква јавна соработка на мафијата и подземјето со политкитата„

На страна муабетите но, очигледно е дека Заев и Мицкоски интензивно се спремаат за вонредни избори. И тоа на пролет, согласно...

Сара Фемина / 7 октомври, 2019 9:54

Посакувам Исламската верска заедница и понатаму посветено да ја извршува својата мисија грижејќи се подеднакво за сите свои верници и да придонесува за развиена, просперитетна и демократска Република Македонија.

ПЕНДАРОВСКИ: “Честит КУРБАН БАЈРАМ и да го поминеме во здравје, благосостојба и хармонија”

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, по повод големиот муслимански празник Курбан бајрам, упати честитка...

Рејхан Бајрами / 11 август, 2019 9:40

Кои се луѓето во кабинетот на претседателот Пендаровски ?

Стево Пендаровски за директор на Агенцијата за разузнавање назначил разузнавач кој “купувал” вмровски пратеници?!

  Миле Бошњаковски е назначен за генерален секретар или шеф на Кабинетот, Билјана Радева е прес офицер, Бљерим Кољари е...

Узунов Бобан / 22 мај, 2019 14:07

Кои луѓе ќе бидат дел од кабинетот на Пендаровски ?

Активистка за правата на мигрантите дел од кабинетот на Стево Пендаровски ?

Владиниот портпарол, Миле Бошњаковски, најверојатно ќе биде дел од тимот на претседателот, Стево Пендаровски. Според извори...

Узунов Бобан / 13 мај, 2019 15:23

Стево Пендаровски најави повлекување по евентуален пораз на претседателските избори

Пендаровски со “тенки нерви” за да остане во политиката

На синоќешниот тв дуел на АЛСАТ М претседателскиот кандидат на власта Стево Пендаровски изјави дека ќе се повлече од политика...

Узунов Бобан / 18 април, 2019 8:07

Порталот лидер преку одлука на Службен весник дознава за нова промена на името

(фото) И Стев(ч)о Пендаровски си го сменил сопственото име

Како што објави порталот lider.com.mk, Стево Пендаровски, кандидатот за претседател од редовите на владејчките СДСМ и ДУИ, си го...

Узунов Бобан / 12 март, 2019 14:02

Стево Пендаровски свесен дека повеќе се идентификува со власта отколку со граѓаните

Пендаровски го сруши концептот на Заев и Ахмети: Не сум консензуален кандидат

На вчерашното гостување на 1тв кандидатот за претседател на државата Стево Пендаровски вели за себе дека е заеднички кандидат...

Узунов Бобан / 7 март, 2019 9:52