Веста ја откри тренерот на ракометниот клуб Вардар,  Стевче Алушовски, а доаѓа само четири дена пред дуелот со Нексе во четвртфиналето во СЕХА-лигата.

Стојанче Стоилов позитивен на коронавирус

Капитенот на македонскиот ракометен првак Вардар, Стојанче Стоилов е позитивен на коронавирус, објави Прес 24. Веста ја откри...

Катерина Крстиќ / 25 август, 2020 17:07

За бременоста на Деница се грижеше д-р Гордана Петровска, која на свет го донесе нивниот син.

СТОЛЕ СТОИЛОВ СТАНА ТАТКО, ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ СЕ РОДИ НАСЛЕДНИКОТ БОЈАН

Ракометниот репрезентативец Стојанче Стоилов и неговата сопруга Деница станаа родители. На 19 август во Клиничката болница...

Владо Марин / 21 август, 2020 12:18

Двојката чека принова, а веста дека ќе станат родители ја објавија зимата во февруари!

Столе Стоилов стапна на лудиот камен: Мала забава за капитенот на Вардар

Ракометарот Столе Стоилов вчера се ожени со својата девојка Деница. Двојката чека принова, а веста дека ќе станат родители...

Владо Марин / 23 јули, 2020 8:53

Вардар, освен со овие тројца ракометари, претходно го продолжи договорот со искусниот Иван Чупиќ, а во екипата пристигна и Томислав Јагуриновски, додека иднината на Глеб Калараш наскоро ќе биде решена.

ШАМПИОНИТЕ ОСТАНАА: Стоилов, Дибиров и Дисингер потпишаа нови договори со Вардар!

Во текот на денешниот ден беше објавено дека Сергеј Горбок го напушта Вардар, но веднаш потоа пристигнаа добри вести од европскиот...

Владо Марин / 17 мај, 2020 21:47

Оваа вест за естрадниот магазин  „Бекстејџ“ ја потврди близок член од семејството на Стоилов а „Еспресо“ објави фотографија од девојката на Столе.

СЕ СПРЕМА ГОЛЕМА СВАДБА: Ова е девојката со која Стоилов го чека своето прво дете!

Капитенот на Вардар, Столе Стоилов на големо е во подготовки за свадбената церемонија. Освен што ракометарот ќе “рипне...

Катерина Крстиќ / 3 февруари, 2020 11:17

Откако за „Бекстејџ“ веста ја потврди близок член од семејството на Стоилов и истакна дека сите се радуваат за приновата, „Еспресо“ објави фотографија од избраничката на Столе, младата уметница Деница Огненоска.

ВИСТИНСКА УБАВИЦА: Ова е убавата црнокоса што ќе му роди дете на Стоилов(ФОТО)

Деновиве македонскиот ракометар Столе Стоилов се најде во центарот на вниманието поради веста дека ќе стане татко. Откако...

Рејхан Бајрами / 1 февруари, 2020 11:20

Победата на РК Вардар во финалето на Лигата на шампионите на ЕХФ и враќањето дома на ракометарите со втора титула од ова натпреварување е настанот на годината.

Комити потсетија: Европската титула наР.К ВАРДАР ја одбележа годината

Навивачката група Комити на социјалните мрежи постави видео преку кое ги потсети граѓаните кој настан според нив ја одбележа...

Катерина Крстиќ / 31 декември, 2019 13:06

Но, не е само Скопје загаден град во државава. Загаденоста е огромна низ цела Македонија. Граѓаните буквално се гушат.

Стоилов:И вашите деца го дишат истиот воздух

Ракометарот на Македонската ракометна репрезентација и капитен на европскиот шампион Вардар, Стојанче Стоилов реагира...

Весна Петровска / 31 октомври, 2019 14:42