Во 06:40ч. се воведува забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Плетвар

АМСМ: Забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Стража.

Се воведува забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Стража, информира АМСМ. Во 06:40ч. се воведува...

Владо Марин / 1 април, 2020 9:50

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози

АМСМ: Намалена видливост на патниот правец Лисец – Попова Шапка и премините Плетвар и Стража поради магла

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ: Поради појава на магла има намалена видливост од 50 до 100...

Владо Марин / 28 март, 2020 8:53

Забрана за тешки товарни возила на стража.

Интензивни врнежи од снег: Забрана за камиони на Стража и на Маврово-Дебар

Поради интензивни врнежи од снег од 04:30ч. се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово...

Владо Марин / 27 февруари, 2020 7:19

Дека нешто се работи покажува и фактот дека иако е Недела, се работи под полна пареа на магистралниот пат Стража - Кичево.

Се асфалтира магистралниот пат Стража – Кичево

Дека нешто се работи покажува и фактот дека иско е Недела, се работи под полна пареа на магистралниот пат Страѓа – Килево.  Иако...

Македонка Димкин / 3 јуни, 2018 14:32