Додадете малку ентузијазам во ваквиот тип на секс. Ако не сте свесни, понекогаш со мало поместување на телото или аголот на пенисот, може да се достигне сексуална нирвана која ќе предизвика серија на оргазми.

6 секси пози од позади

Не е тајна дека “кучешкиот“ стил е голем фаворит на мажите, како и на голем број од женската популација. Во оваа статија ќе...

admin@magazin / 15 септември, 2020 22:19

На мажите во брак им недостасува малку фантазија. Во новата врска мажите покажуваат романтика, така што ќе ви предложи да ја носите неговата кошула.

Ситници кои мажите ги обожаваат за време на секс(Секс наутро, орален секс, заведувајте, диви љубовници)

Како што сакаат и жените, така и мажите имаат свој список на омилени активности за време на сексот, кои максимално ги возбудува. Неколку...

admin@magazin / 18 јули, 2019 19:58

Љубовта за животните нема граници.Британската Кралица Елизабета и во својата десета деценија не се откажува од нејзиното хоби.

Кралицата Елизабета во 92 година од својот живот јава коњ.

Кралицата Елизабета и во својата 92 година од својот живот не ги пропушта Британските обичаи и традиции кои се применуваат...

admin@magazin / 19 ноември, 2018 20:43

Ако сте забележале во вашата врска има сè помалку страст, можно е сами да сте виновни за тоа.

Ова се лошите навики кои што можат да ја угаснат страста кај партнерот

Можно е сами да сте виновни за ова. Прочитајте зошто исчезнала страста од вашата врска Иако љубовта е најважното нешто во...

Рејхан Бајрами / 4 јули, 2018 12:41