Стружани апелираат да се стори нешто со ѓубрето во центарот на градот. Со денови, велат живееме во смрдеа…

Со денови живееме во смрдеа… – граѓаните гневни, тажна е сликата во Тетово и Струга

Тетово и Струга според поплаките од граѓаните важат за најсмрдливите градови во земјава. Стружани апелираат да се стори...

Валерија Петрова / 5 август, 2019 13:21

Како што информираат од општата болница во Струга, Седумдесет и тригодишно лице од Тирана без знаци на живот ноќеска било донесено на Интерното одделение во Општата болница.

ГОДИШНИОТ ОДМОР СЕ ПРЕТВОРИ ВО ТРАГЕДИЈА:Мртов маж во Струга

Голема трагедија се случила за време на одморот, државјанин на Албанија почина во Струга. Оваа информација ја потврдија и...

Валерија Петрова / 30 јули, 2019 14:09

Жртвата на немилиот настан е скопјанец, а несреќата се случила во објект на приватна фирма која се наоѓа во индустриската зона на патот Струга-Ќафасан.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Загина работник по пад од 8,5 метри во Струга!

Тешка несреќа се случи вчера во Струга, кога работник паднал од покрив висок 8,5 метри и починал. Жртвата на немилиот настан...

Перо Милчин / 28 јули, 2019 12:06

Чадот од пожарот надвисна на струшко-охридскиот регион, а туристите кои беа на плажите го споредуваа со експлозијата на реакторот во Чернобил.

До темел изгоре едриличарскиот клуб “Снегар” кој се наоѓа на популарната “Машка плажа” во Струга!

Голем пожар избувна попладнево на „Машката плажа“ во Струга. Голем пожар избувна денес во Струга во бараките каде што е...

Перо Милчин / 21 јули, 2019 21:58

Имајќи ја предвид оваа состојба и фактичката состојба во Струга, која укажува на фактот дека и пред моето доаѓање на власт, како и од доаѓањето на власт навака не е изградена ниту една дивоградба.

Мерко: Од кога дојдов на власт во Струга не е изградена ниту една дивоградба, а најмалку направена узурпација на државно земјиште

Градоначалникот на Струга Рамиз Мерко, вели дека вели дека Струга и граѓаните веќе подолго време се изложени на континуирани...

Сара Фемина / 19 јули, 2019 21:16

Мерко во интервјуто напомена дека тој отишол на отворање на пицерија кај човек каде што утре ќе допринесе за Охрид да биде побогат.

(ВИДЕО)Мерко одлепи по Охриѓани: “Штом локалните власти не стопираат, пицеријата е легален објект„

Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, во интервју дадено за новинарот Саше Ивановски, им се обрати на Охриѓани и порача...

Рејхан Бајрами / 15 јули, 2019 11:32

Како што информираат од полицијата, во соба во хотел во Струга, вчера, била пронајдена мртва 27-годишна девојка државјанин на Краслтвото Холандија која била во Охрид како турист со група од неколку луѓе.

Трагедија во хотелска соба во Струга – млада девојка пронајдена мртва

Трагедија во хотелска соба во Струга, вработените од хотелот затекнале страшна глетка, млада девојка пронајдена во  собата...

Валерија Петрова / 4 јули, 2019 15:28

Зeмjoтpecoт се случил на длaбoчинa од само 200 метри под површината на земјата.

НАЈНОВА ВЕСТ: СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ГО ЗАТРЕСЕ ОХРИД, ГРАЃАНИТЕ ВО ПАНИКА!

Cилeн зeмjoтpec го затресе Охридско струшкиот регион, рано изутринава во 2 часот и 20 минути по полноќ. Зeмjoтpecoт кој се почувствува...

Перо Милчин / 14 јуни, 2019 3:05