И да има народот место каде да стои да гледа. И во црква претходно повикав наутро и попладнето, го повикав народот само свештенството да иде.

(ВИДЕО)Тимотеј: Што ми е гајле за реакциите, јас не сум таму полицаец да изигравам

Владиката Тимотеј во изјава за тв Телма во врска со вчерашното скандалозно шетање на литиите низ улиците на Струга на кое,...

Владо Марин / 8 мај, 2020 20:11

Стружани ќе мора и натаму да чекаат додека започне долго најавуваната реконструкција на патот од Струга до граничниот премин Ќафасан.

Стружани на протест, разочарани од ветувањата на власта

Стружани ќе мора и натаму да чекаат додека започне долго најавуваната реконструкција на патот од Струга до граничниот премин...

Македонка Димкин / 12 март, 2020 16:02

Линдита (25) починала на лице место, а Ветон наредниот ден во болница.

БРУТАЛНО УБИСТВО ВО МЕЛБУРН: Убиени Ветон и Линдита Мусаи од Струга

Ветон Мусаи (29) кој е по потекло од Струга заедно со неговата сопруга Линдита Мусаи биле убиени во нивниот дом во Мелбурн на...

Сара Фемина / 4 јануари, 2020 17:15

За оваа работа, Муса побарал 1.000 евра, додека однапред земал 50 евра. Во емисијата се вели дека заменик министерот меѓу другото правел и сунети и дека тоа го правел за бакшиши.

И по оставката Муса продолжува да министерува

Откако се обелодени скандалот со заменик министерот за здравство Асим Муса дека е вмешан во корупциски скандал. Муса беше...

Весна Петровска / 29 октомври, 2019 13:03

Стружани апелираат да се стори нешто со ѓубрето во центарот на градот. Со денови, велат живееме во смрдеа…

Со денови живееме во смрдеа… – граѓаните гневни, тажна е сликата во Тетово и Струга

Тетово и Струга според поплаките од граѓаните важат за најсмрдливите градови во земјава. Стружани апелираат да се стори...

Весна Петровска / 5 август, 2019 13:21

Како што информираат од општата болница во Струга, Седумдесет и тригодишно лице од Тирана без знаци на живот ноќеска било донесено на Интерното одделение во Општата болница.

ГОДИШНИОТ ОДМОР СЕ ПРЕТВОРИ ВО ТРАГЕДИЈА:Мртов маж во Струга

Голема трагедија се случила за време на одморот, државјанин на Албанија почина во Струга. Оваа информација ја потврдија и...

Весна Петровска / 30 јули, 2019 14:09

Жртвата на немилиот настан е скопјанец, а несреќата се случила во објект на приватна фирма која се наоѓа во индустриската зона на патот Струга-Ќафасан.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Загина работник по пад од 8,5 метри во Струга!

Тешка несреќа се случи вчера во Струга, кога работник паднал од покрив висок 8,5 метри и починал. Жртвата на немилиот настан...

Перо Милчин / 28 јули, 2019 12:06

Чадот од пожарот надвисна на струшко-охридскиот регион, а туристите кои беа на плажите го споредуваа со експлозијата на реакторот во Чернобил.

До темел изгоре едриличарскиот клуб “Снегар” кој се наоѓа на популарната “Машка плажа” во Струга!

Голем пожар избувна попладнево на „Машката плажа“ во Струга. Голем пожар избувна денес во Струга во бараките каде што е...

Перо Милчин / 21 јули, 2019 21:58