Најмногу снег се очекува во делови од Босна и Херцеговина како и во Црна Гора каде снежната покривка понекаде ќе достигне и над 30 сантиметри, а снег се очекува да паѓа и во Словенија, Хрватска и соседна Србија.

ВОНРЕДНО: ОД ДЕНЕС БАЛКАНОТ ЌЕ СЕ СООЧИ СО ГОЛЕМИ АРПИЛСКИ СНЕГОВИ И СТУДОВИ

Почнувајќи од денеска земјите од Балканскиот Полуостров ќе се соочат со големи априлски снегови и студови. Поточно во моментов...

Сара Фемина / 6 април, 2021 7:09

Како што веќе најавивме, студено со максимални температури кој ќе се искачуваат во интервалот од -5 до 5 степени ќе се задржи и денес, додека во утринските часови студено ќе се задржи и во следните неколку денови кога минималните температури понекаде ќе се спуштат и под -10 степени.

ПОЛАРНИОТ БРАН ГО ДОСТИГНА СВОЈОТ МАКСИМУМ: УТРИНАВА ИЗМЕРЕНИ -22°C

Поларниот бран кој ја зафати нашата држава утринава го достигна својот максимум. Ова утро најниска температура е измерена...

Стојче Бушин / 16 февруари, 2021 11:15

Временска прогноза!

СПРЕМЕТЕ СЕ: ПРЕД НАС НАЈСТУДЕНАТА НОЌ ДОСЕГА ОВАА ЗИМА – ТЕМПЕРАТУРИТЕ ПАЃААТ ДЛАБОКО ПОД НУЛАТА

Максимумот на поларниот бран кај нас доаѓа во текот на претстојната ноќ и ќе трае се до вторник, додека од среда се очекува...

Стојче Бушин / 16 јануари, 2021 16:57

За време на новогодишната ноќ времето ќе биде умерено облачно со услови за слаб локален дожд и снег на повисоките места и на планините, особено на запад.

Вакво време не очекува за НОВОГОДИШНАТА НОЌ – ДЕТАЛИ

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, подолги во источните предели. Во западните предели...

Мирко Бачиќ / 29 декември, 2020 10:20

Освен Македонија, од студениот Арктички бран е зафатен целиот Балкански Полуостров, во делови од Балканот како и од Македонија изминатиов викенд провеа и првиот снег на помала надморска височина.

СТУДЕНИОТ БРАН ВЛИЈАЕ НА ВРЕМЕТО КАЈ НАС: РЕЧИСИ НАСЕКАДЕ ИЗМЕРЕНИ МИНУСНИ МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ

Студениот бран кој се спушти од Арктикот и ја зафати нашата територија денес наутро услови речиси насекаде да имаме негативни...

Рејхан Бајрами / 23 ноември, 2020 17:10

Снегови продолжуваат да паѓаат во делови од земјата, а властите соопштија дека списокот на жртви сè уште не е конечен, пренесува Ројтерс.

СТРАШНО: Ладен бран во Авганистан усмрти најмалку 17 лица за еден ден – листата не е конечна(ВИДЕО)

Најмалку 17 лица починаа денес како резултат на ненадејниот студен бран што го зафати Авганистан, соопштија официјални лица...

Рејхан Бајрами / 12 јануари, 2020 15:56