- Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта, инвестиции со вкупна вредност од околу 540 милиони евра.

СУГАРЕВСКИ: “Хаосот од 11 години дивеење на ВМРО-ДПМНЕ во инфраструктурата конечно го запревме”

Министерот за транспорт и врски Горан Сугаревски на денешната прес конференција рече дека Владата ги исполнува сите ветувања...

Рејхан Бајрами / 25 август, 2019 16:59

Судирот помеѓу централната власт на СДСМ и локалната на ДУИ повторно во судир

Рамиз Мерко до министерот Сугарески: Кај ќе ги носиш плажите, во Прилеп ?

Кај ќе ги носи Сугарески плажите во Прилеп? Ова е бурната реакција на градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, по вчерашната...

Узунов Бобан / 7 март, 2019 11:58