Притворот од осум дена на браќата Усеини истекува утре. Тие шест дена беа недостапни за полицијата, за на 26 август самите да се пријават.

Браќата Усеини остануваат во притвор, битолска Апелација не го прифати решението на Охридскиот суд

Битолската апелација го поништила решението на охридскиот суд за прифаќање на гаранцијата од 30.000 евра на Нефи Усеини и неговиот...

Стојче Бушин / 2 септември, 2020 9:04

По цела година потрага по разрешениот судија и поранешен претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски, во Велес почна судењето за злоупотребите со АКМИС-от, но се прекина.

Почна судењето на Панчевски, одбраната бара укинување на притворот

Експретседателот на Кривичниот суд, Владимир Панчевски, седна на обвинителната клупа во Велешкиот суд. По цела година потрага...

Стојче Бушин / 24 јули, 2020 16:52

Очекувам Судот да ја почувствува сугестијата на фактите и доказите кои ги изнесе и докажа Јавниот Обвинител.

МАЈКАТА НА ПИНО СЕКОНДО: Денеска во судницата во Скопје, повторно беше убиен мојот син!

Сакам со јавноста да споделам и пренесам порака, каква одлука и казна очекувам по завршеното судење за убиецот на мојот син...

Рејхан Бајрами / 1 јули, 2020 21:03

За оваа чанта, Русковска во завршните зборови потенцираше дека завршила во домот на родителите на Боки во населбата Тафталиџе.

ХАОС ВО СУДНИЦА: Русковска пушти необјавена снимка од домот на Камчев, ден по земањето на „Луј Витон“ чантата!

Обвинителката Вилма Русковска денеска во завршните зборови за случајот „Рекет“ пушти снимка од камерите во домот на Орце...

Стојче Бушин / 26 мај, 2020 12:39

После смртта на моето синче Пино, за мене ништо не е повеќе исто. Светот ми се промени.

ВЕЧНИОТ ДОМ НА ПИНО ВО ИТАЛИЈА: Мајката Маја за МАГАЗИН- НЕМА ПРАВДА ВО МАКЕДОНИЈА!

Во ексклузивен разговор за Магазин, мајката на убиеното момче Пино, Маја Трпковска вели дека правдата за убиениот син се...

Перо Милчин / 12 мај, 2020 0:11

На барање на Русковска, судијката Васка Николовска-Масевска го опомена Јовановски да не ја нарекува само „Вилма”.

БОКИ 13 ПРОЗБОРЕ ВО СУДНИЦА: Заев ми кажа дека мене и Јанева не следат странски служби!

Обвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13, при денешното изнесување на одбраната, изјави дека „поранешниот...

Перо Милчин / 7 мај, 2020 15:50

Сведочеше и возачот на Боки 13. Тој во два наврати го возел неговиот газда до домот на Камчеви.

ТИ ЛИ СИ ФУКАРАТА ШТО СЕ ОБОГАТИЛА, МУ ВРАТИ РУСКОВСКА НА БОКИ 13, КОГА ТОЈ Ѝ РЕЧЕ ДЕКА Е НЕДОСТОЈНА ДА ГО ЦИТИРА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Вчерашното рочиште не помина без меѓусебни навреди помеѓу Боки 13 и Русковска. „Доаѓаат времиња кога паметниот замолчува,...

Стојче Бушин / 5 март, 2020 6:25