Беџети нагласи дека две недели подоцна Антикорупциската комисија во, според него, нестандардна процедура во споредба со нивниот начин за работење, набрзина покренала постапка против него.

БЕЏЕТИ ГО ОБВИНИ ЗАЕВ: “Премиерот бараше да влијаам за да се смени претседател на суд”

Градоначалникот на Општина Сарај, Блерим Беџети денеска изјави дека Државната комисија за спречување корупција покренала...

Перо Милчин / 13 август, 2019 14:52

Инаку Панчевски е обвинет за местење судски предмети. Против судијата Панчевски има и постапка за нестручно и несовесно вршење на судската функција, постапка која сè уште не е завршена.

Владимир Панчески избркан од судската зграда: „Ме избркаа како партал од канцеларијата„

Откако вчера беше суспендиран од Судскиот совет на Република Северна Македонија поранешниот судија на Кривичниот суд Владимир...

Катерина Крстиќ / 18 јули, 2019 11:08

Постот на судијата Владимир Панчевски ви го пренесуваме во целост.

Панчевски: ОЈО нема надлежност во случајот “Рекет”

Судијата Владимир Панчевски во пост на својот Фесбук профил насловен како  “ПРАВО ПО МАКЕДОНСКИ” објаснува дека всушност...

Катерина Крстиќ / 17 јули, 2019 11:08

Дали со ваквата наклонетост кон владеачката партија се само пазарења за нивни личен опстанок, времето ќе покаже!

Дали е ова судијата егзукатор на своите колеги кој се бори за втор мандат?

Од анонимен извори на Судскиот совет екслузивно дознаваме кој е судијата егзекутор на своите колеги судии?! Имено таа е избрана ...

Македонка Димкин / 27 јуни, 2019 0:41

Дали СДСМ им се заблогодарува на верните членови ?

Чичаковски од митингаш на СДСМ, преку претседател на ДИК до управен судија иако си даде оставка поради несовесно работење? !

Поранешниот претседател на ДИK, Александар Чичаковски конкурирал за судија во Управниот суд. Чичаковски е познат во јавноста...

Узунов Бобан / 10 јуни, 2019 12:17

Во 2006 година беше избрана за една од 100-те најсекси жени во светот од страна на ФХМ Данска при што ја освои титулата "Мис на интернет" од Кларенс, како и "најубавите нозе на Данска" од списанието "Q" и " Година "од Екстра Бледет. 

Моделот Клаудија Романи со фудбалска судиска лиценца!

Клаудија Романи од Италија е познат Модел. Таа се појави повеќе пати на насловната страна како што е GQ  и Максим и во 2006...

Македонка Димкин / 20 јануари, 2019 0:06

Предметот „Талир“ се однесува за незаконското финансирање на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ и обвинети се Никола Груевски, Кирил Божиновски, Миле Јанакиевски, Илија Димовски, Леко Ристоски.

Случајот “Талир” ќе го води албанскиот судија Осман Шабани

Основниот суд Скопје 1 – Скопје информира денеска дека,судијата Осман Шабани ќе го води предметот КОК бр.3.19 од обвинителството...

Перо Милчин / 14 јануари, 2019 11:08

Судијката Арнаудовска која во одлука за одредување мерка притвор за Јанакиески цитираше таен државен документ со назнака Државна тајна, вчера си поднесе оставка од Кривичен

Судијката Арнаудовска откри државна тајна, па си поднесе оставка

Судијка од Основниот суд Скопје 1 Скопје се соочува со затворска казна од 10 години доколку во образложение на одлука за одредување...

Мирко Бачиќ / 16 ноември, 2018 13:04