Мијалков сам си поднесе оставка на функцијата на 12-ти мај 2015 година

Трагикомично е што Мијалков имал државно обезбедување три години по оставката

На поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков и официјално му е укинато полициското...

Мирко Бачиќ / 7 август, 2018 8:31

Изречени пресудите за случајот “Труст” во кој првообвинет е поранешниот сопственик на ТВ НОВА!

Судијата пресече: Кочан шест, Авировиќ три години затвор!

Судијката ги изрече пресудите за предметот “Труст” според кои Сеад Кочан е виновен и е осуден на шест години затворска...

Мирко Бачиќ / 20 јули, 2018 12:57

Талевска одбегнала да плати даноци, а во завршните сметки давала лажни податоци

Апелација ја потврди условната казна за Ивона Талевска

Апелацискиот суд Скопје денеска ја потврди условната казна за новинарката Ивона Талевска во врска со предметот „Тифани“. Апелацискиот...

admin@magazin / 18 јули, 2018 16:53

Дали на сведокот му се слоши од здравствени причини или пак го издаде потсвеста?

На сведокот Ахмет Беќир му се слоши и се онесвести

Со сослушување на сведок во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за случајот „Монструм“ на СЈО. Судијата Огнен Ставрев...

Македонка Димкин / 12 јуни, 2018 12:22

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на СЈО „Траекторија“ и „Тарифа“.

Траекторија и Тарифа

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат рочишта за предметите на СЈО „Траекторија“ и „Тарифа“. Во случајот „Траекторија“...

Македонка Димкин / 29 мај, 2018 9:37

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ односно петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година.

Почна судењето за „Монструм“, СЈО го презеде случајот

Судењето за „Монструм“ почнува од почеток бидејќи предметот го презеде Специјалното јавно обвинителство. Во судницата...

admin@magazin / 16 мај, 2018 13:21