Информациите за незаконските бонуси и арбитрерно делење пари од астрономскиот буџет и корумпирањето на носители на државни функции е само ПОСЛЕДНАТА КАПКА ШТО ЈА ПРЕПОЛНИ ЧАШАТА!

ВАНКОВСКА ДО СЈО: ВРАТЕТЕ ГИ ПАРИТЕ, СЕ ЧУСТВУВАМ ГНЕВНА И ПОНИЖЕНА ПОРАДИ СИРОМАШНИТЕ

Информациите за незаконските бонуси и арбитрерно делење пари од астрономскиот буџет и корумпирањето на носители на државни...

Сара Фемина / 1 декември, 2019 13:28

Бучковски истакна дека ваквите хонорари биле јавна тајна, но тој бил изненаден и фрапиран од сумата.

Бучковски: Високите хонорари на СЈО беа јавна тајна

Поранешниот премиер и универзитетски професор Владо Бучковски  вчера во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 истакна...

Катерина Крстиќ / 30 ноември, 2019 10:13

Катица Јанева и другите обвинители треба да вратат 1.000.000€ во државниот буџет!

Катица Јанева и другите обвинители треба да вратат 1.000.000€ во државниот буџет!

Пратеникот Антонио Милошоски на Фејсбук профилот сподели една пресметка за тоа колку пари треба да платат обвинителите...

Весна Петровска / 29 ноември, 2019 9:36

По ова тој се огласи на својот Фејсбук профил и напиша дека тоа е за неговиот ангажман како истражител и дека е подготвен да ги врати парите, доколку се утврди некаква незаконитост.

Примислав Димовски: Добив пари од СЈО зошто бев истражител- подготвен сум да го вратам секој денар

Вчера во јавноста излезе листата на лица кои добивале надоместоци за ангажман во СЈО, меѓу кои стои и името на командантот...

Катерина Крстиќ / 28 ноември, 2019 9:28

Експратеникот смета дека во Македонија има други луѓе со знаење и интегритет кои подобри ќе ја завршеле работата отколку СЈО.

БИШЕВАЦ: Обвинителството е срамно – Јанева има земено 150 илјади евра за доверливост на информациите од разговорите

Само Катица Јанева земала повеќе од 150 илјади евра додаток за доверливост. Тоа што таа како обвинител во СЈО земала екстра...

Сара Фемина / 27 ноември, 2019 22:10

Вилма Рускоска во СЈО влезе со двајца финансиски истражители и тоа не со налог од Судот со кој е во конфликт поради пуштањето на Катица Јанева од Шутка, туку со барање од Јавното обвинителство.

ВЕЧЕР ДОЗНАВА: КАТИЦА СЕ ВРАЌА НА СТАРОТО МЕСТО ВО ШУТКА?!

Шефицата за дела од организиран криминал при Јавното обвинителоство, Вилма Рускоска, очигледно има намера да ги истурка...

Сара Фемина / 26 ноември, 2019 19:28

Ако оваа сума се подели на 26 месеци се добива сумата од 1923 евра месечно а ако таа се подели на 22 работни денови колку што просечно има секој месец доаѓаме до сумата од 87 евра дневно или околу 5300 денари.

ОБВИНИТЕЛИТЕ ВО СЈО ЗДРАВО СЕ ХРАНЕЛЕ: Дневно се „кркало“ по 9 кг лешници, бадеми и фстаци или 36 кг кикирики

По големите бонуси кои ги земале обвинителите на СЈО и другите вработени, исто така откриено е дека и луксузно ги трошеле...

Весна Петровска / 18:29

Сашо Орданоски , еден од „ведетите“ на сега веќе „мртвата“ 1ТВ, во периодот кога работел токму кај Бојан Јовановски изгледа тешко „спојувал крај со крај во месецот“, па одлучил да соработува и со , верувале или не – СЈО на Катица Јанева?!

Ордановски бил на платен список кај Катица – од СЈО добил 255.000 денари

Нашата позната новинарска „ведета“, Сашо Орданоски, кој беше дел од тимот на Боки 13, изгледа примал „новинарски додаток“,...

Катерина Крстиќ / 9:24