Со ова пратениците се откажуваат од пратеничкиот мандат и на нивно место треба да дојдат следните на избирачкиот список.

НАЈЧЕВСКА: Талат да престане лажно да се претставува како претседател на Собранието- сиктер неписмени едни

Ако Собранието не сака да заседава тогаш ни пратениците не треба да добиваат никакви надоместоци, пишува на својот Фејсбук...

Рејхан Бајрами / 21 март, 2020 7:32

Какофонија во највисоките фунцкии во државата

Коле Штерјев член на Советот на Јавни обвинители не ја плаќа казната од Антикоруцпциска поради баџанакот на Талат Џафери

Првиот човек на Советот на јавните обвинители, Коле Штерјев, изјави дека не планира да ја плати прекршочната пријава што...

Узунов Бобан / 21 јуни, 2019 14:52

Силен притисок на јавноста по скандалот со Павле Богоевски

Талат не го дава Павле, силен притисок на јавноста за одговорност и оставка

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, смета дека нема основа за постапка против пратеникот Павле Богоевски, која е во...

Узунов Бобан / 16 мај, 2019 14:51

Бранко Героски со остра критика кон власта

Бранко Героски за изборот на баџанакот на Талат Џафери: Претеравте ептен претеравте !

Еден од поискусните новинари и отворен поддржувач на СДСМ Бранко Героски преку колумна објавена на неговиот портал плусинфо.мк...

Узунов Бобан / 9 февруари, 2019 8:17

Новинарот Бранко Тричковски кој е силен поддржувач на СДСМ смета дека Талат Џафери би бил добар претседател на државата

Талат Џафери ќе биде добар претседател на државата, македонизмот е глупав и штетен

Новинарот Бранко Тричковски кој е силен поддржувач на СДСМ и кој беше повикан во Јавното обвинителство во својство на осомничен...

Узунов Бобан / 27 јануари, 2019 9:16

На "менито" го нема барањето на Ахмети за уште еден Референдум и Предлог измените на Изборниот законик

Заев најави лидерска за Референдумот

Претседателот на Владата на Република Македонија и претседател на СДСМ – Зоран Заев денес најави лидерска средба со претставниците...

Мирко Бачиќ / 17 јули, 2018 13:51