Инаку Раман е роден и пораснал во Македонија, а веќе пет години живее во Германија, се родил без шаки и стапала но тоа не му беше пречка да го следи својот сон и да покаже пред светот колку е талентиран

Момчето кое ги расплака Германците: Пијанист од Македонија бeз шаки го трогна жирито на германски „Суперталент“

Јозафат Раман, е момчето од Македонија кое буквално ја остави без здив публиката и жири комисијата на едно од најпознатите...

Катерина Крстиќ / 24 октомври, 2019 11:21

Малиот Љуба доаѓа од Белград и има само шест години а веќе технички и музикално пее како возрасен

Погледнете како шестгодишно дете, ја пее БАТО од Калиопи! (Видео)

Малиот Љуба доаѓа од Белград и има само шест години а веќе технички и музикално пее како возрасен. Љуба Станковиќ првпат се...

Македонка Димкин / 29 јануари, 2019 1:06

Мајкел е со македонско потекло и е на чекор да освои 1 милион долари

Македонецот кој со својот талент го освојува светот (ВИДЕО)

Дваесет и двегодишниот Мајкл Дамески, Македонец кој живеел во Австралија, синоќа стигна до финалето во познатото америкаснко...

admin@magazin / 8 септември, 2018 14:38

Во конкуренција од 14 пејачи од 5 балкански држави, Симеон ја изведе песната Најмила, комплетно дело на Владимир Дојчиновски, со која неодамна доби награда за најдобар дебитант на Охридфест.

Симеон Коруноски победи на Меѓународниот фестивал „Златен костен“ во Петрич – Бугарија

Грандиозната сцена го осветли небото на Петрич на 23-тото издание на Меѓународниот фестивал за нови песни „Златен Костен“...

admin@magazin / 13 мај, 2018 22:53