Македонската пејачка се повлече од очите на јавноста откако на прославата за денот на независноста на САД направи како што изјави и тогаш ненадејна грешка и го изостави делот од химната во која се споменуваат македонските револуционери Гоце Делчев, Питу Гули,Даме Груев и Јане Сандански по што јавноста ја осуди па поради силните притисоци Тамара реши да го откаже гостувањето на ,,Пивофест” во Прилеп и најавениот концерт во Антички театар во Охрид.

По големиот скандал и паузата од два месеци Тамара Тодевска се враќа на сцената

Пејачката Тамара Тодевска реши да се врати на своите настапи по пауза од два месеци. Таа на 17 ти овој месец ќе настапи на...

Катерина Крстиќ / 13 септември, 2019 15:40

Секако Тамара беше критикувана од јавноста, при што беше приморана да ги откаже и своите концерти кои беа закажани во Македонија, поради како што објави на својот Фејсбук профил, тоа што ненамерната грешка која ја направила прераснала во кошмар за неа и нејзиното семејство.

Тамара Тодевска се сели од Македонија?

Познатата македонска пејачка Тамара Тодевска, која пред неколку недели беше критикувана од медиумите поради тоа што направи...

Катерина Крстиќ / 18 јули, 2019 14:08

Тамара Тодевска по скандалот се огласи на својот Фејсбук профил...

Тамара по скандалот: Дозволете ми од дното на моето срце да ви се извинам за вчерашната грешка

По скандалот откако пејачката Тамара Тодевска на вчерашната прослава на Дeнот на нeзaвиcностa на САД, 4 Јули,, што се одржа во...

Катерина Крстиќ / 4 јули, 2019 11:00

Годинава наградата отиде во рацете на претставникот на Португалија Конан Осирис.

Тамара Тодевска избрана меѓу петте најлошо облечени на Евровизија

Секако добро е познато дека на Евровизија освен награда за најдобра песна, се добива и наградата „Барбара Декс“ која што...

Катерина Крстиќ / 8 јуни, 2019 20:23

Но денеска од страна на ЕБУ беше објавено дека настанала грешка во бодувањето, односно при гласањето.

СКАНДАЛ: Грешка при гласањето на Евровизија- Тамара Тодевска освоила повеќе бодови

На овогодинешната Евровизија која се одржуваше во Тел Авив, Израел, нашата претставничка Тамара Тодевска успеа да се пласира...

Катерина Крстиќ / 22 мај, 2019 19:41

Таа преку Фејсбук статус реши да им се обрати на хејтерите кои со денови ја напаѓаат.

ФОТО: Тијана Дапчевиќ со остра порака удри по хејтерите кои со денови ја напаѓаа зошто не се врати во Македонија

Сестрата на нашата претставничка на Евровизија, познатата пејачка Тијана Дапчевиќ реши да им одговори на оние кои јавно...

Катерина Крстиќ / 21 мај, 2019 10:32

По цели шест години, Тамара успеа да ја пласира Македонија во финалната вечер на Евровизија

Тамара со порака пред финалето- открива што за неа значи бројот 8 со кој ќе настапи вечерва

Нашата претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска вечерва настапува под редниот број 8. Тамара Тодевска со нејѕината ќерка...

Катерина Крстиќ / 18 мај, 2019 21:16

Откако Тамара предизвика позитивни коментари и буквално го соедини балканот, сега и светската телевизија Би-Би-Си се огласи за нејзината песна „Proud“ .

Би-Би-Си со коментар за „Proud“- еве што предвидуваат за вечерва

Вечерва се одржува финалето на 64то издание на Евровизија, каде нашата претставничка ќе настапи со реден број 8. Откако Тамара...

Катерина Крстиќ / 21:05