Откако за „Бекстејџ“ веста ја потврди близок член од семејството на Стоилов и истакна дека сите се радуваат за приновата, „Еспресо“ објави фотографија од избраничката на Столе, младата уметница Деница Огненоска.

ВИСТИНСКА УБАВИЦА: Ова е убавата црнокоса што ќе му роди дете на Стоилов(ФОТО)

Деновиве македонскиот ракометар Столе Стоилов се најде во центарот на вниманието поради веста дека ќе стане татко. Откако...

Рејхан Бајрами / 1 февруари, 2020 11:20

Пратеникот веќе ја соопштил среќната вест во Собранието, а колегите ги почестил со бајадера и открил дека очекуваат момченце, пишува Вечер.мк.

Секое летенце детенце: Милошоски ќе стане татко по петти пат

Уште едно детенце на пролет ќе ги израдува пратеникот и поранешен министер за надворешни работи Антонио Милошоски (44) и неговата...

Катерина Крстиќ / 12 јануари, 2020 12:09

Имено како што веќе е познато Миле Јовановски беше обвинет за физички напад на свештеникот Виктор Стојчев.

Шест месеци затворска казна за таткото на Боки 13

Таткото на Боки 13, Миле Јовановски, e осуден на казна затвор од шест месеци, откако претходно призна вина, пишува Лидер.мк....

Катерина Крстиќ / 18 ноември, 2019 12:04

Тој и неговата сопруга Маја станаа родители на прекрасно девојче. 

Ранко “Бубамара“ стана татко по трет пат (ФОТО)

Ранко Петровиќ кој во јавноста е познат како првиот човек на манифестацијата  „Златна бубамара“,  по третпат стана...

Катерина Крстиќ / 24 октомври, 2019 21:43

Семејството немало доволно финансии за да може да обезбеди итна операција на срцето која била неопходна, па Бидејќи времето истекувало многу брзо,  самиот татко решил да го подари своето срце на неговиот сакан син.

ТРОГАТЕЛНО ВИДЕО: Последните зборови на татко кој срцето го подари на својот син

Колку е голема љубовта на родителите за своите деца доказ е овој татко кој решил да го даде својот живот за неговиот син. Семејството...

Катерина Крстиќ / 19 октомври, 2019 10:53

Семејството Коркут кое живее во потполно изулирано планинско место во село во Турција. Поради тоа девојчето Гамизе не можело да оди во градина, но нејзиниот татко Рамазан цврсто одлучил дека тоа нема да биде така и со училиштето.

СЕ ЗА ЌЕРКАТА: За да може да оди на училиште, тато и изгради пат!

Овој грижлив татко решил на своето дете да му обезбеди нормално одење на училиште. Семејството Коркут кое живее во потполно...

Весна Петровска / 15 октомври, 2019 12:46

Тие изјавија во судскиот процес дека неговите ќерките наводно биле силувани и од неговите пријатели.

ТАТКО ОД ПЕКОЛОТ: Монструм со години ја силувал ќерката – таа му родила шест деца, а потоа продолжил и со едно од нив

Незапамтено злодело во Велс. Чудовиште од татко  силувал две ќерки, а една од нив родила шест деца. Британските медиуми објавија...

Весна Петровска / 2 октомври, 2019 15:53

26-годишниот Оскар Алберто Мартинез Рамирез и неговата двегодишна ќерка Валерија не успеале да ја препливаат реката Рио Гранде, кои биле тргнати на пат за Америка.

СРЦЕТО ЌЕ ВИ СЕ СКАМЕНИ: Татко и ќерка прегрнати се удавија во река!

Светот остана во шок од фотографиите на безживотните тела на таткото и ќерката, кои гушнати лежат на брегот на реката Рио...

Рејхан Бајрами / 26 јуни, 2019 14:06