Тајванските медиуми објавија дека се урнала ниска зграда во која се наоѓала продавницата и дека во тек се спасувачки операции за луѓето кои биле во таа зграда. Најмалку еден вагон излетал од шините на железничка станица на источниот брег

Се урна зграда во силниот земјотрес на Тајван, во тек е спасувачка акција

Земјотрес со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Тајван, еден ден по земјотресот со јачина од...

admin@magazin / 18 септември, 2022 11:25

Медиумите известуваат дека 140 метри долгиот мост се урнал врз неколку рибарски бротчиња и оти постои сомнеж дека најмалку шест членови на екипажи се заглавени во нив.

СТРАШНА НЕСРЕЌА: Во Тајван се урна мост, има исчезнати и повредени!

Во пристаниште во североисточен Рајван се урна висок мост преку залив врз неколку чамци, при што се повредени повеќе луѓе. Медиумите...

Перо Милчин / 1 октомври, 2019 9:47