Задоволен сум од овој исход. Рундите траеја две минути, но имав чувство дека траат три. Среќен сум што се борев и сигурно ќе го повторам ова", изјави Тајсон по борбата.

НЕВЕРОЈАТНО: За 16 минутна борба,Тајсон доби големо БОГАТСТВО

Верувале или не, Мајк Тајсон (54) доби околу 10 милиони долари за ревијалниот боксерски натпревар! За осум двеминутни борби...

Стојче Бушин / 1 декември, 2020 18:53

Борбата ќе се одржи вечерва на 28 ноември во Стејплс центарот во Лос Анџелес, а закажана е прес-конференција на 29 октомври, на која борците ќе се појават со директен пренос на Јутјуб.

ИСТОРИСКИ БОКС МЕЧ: Тајсон вечерва се враќа во стариот ринг, Лос Анџелес на нозе!

Тајсон вечерва се враќа во стариот ринг. Тој сега има 54 години, но тренираше напорно во последните неколку месеци. Тој се збогуваше...

Сара Фемина / 28 ноември, 2020 21:33

Веќе беше познато дека следниот натпревар ќе биде против Дионтај Вајлдер, во кој тој ќе го одбрани за прв пат појасот на ВБЦ, по што следеше двомеч против Ентони Џошуа.

ГОЛЕМ СПЕКТАКЛ: Тајсон Фјури ги откри плановите и ја најави БОРБАТА НА ВЕКОТ(видео)

Тајсон Фјури Светскиот шампион во ВБЦ ги откри имињата на противниците со кои ќе се бори на следните три натпревари. Веќе...

Перо Милчин / 14 мај, 2020 16:42

Тајсон објасни како се чувствувал во 2009 година, признавајќи дека бил под дејство на лекови мешани со големи количини алкохол.

ТАЈСОН: Не сакав да бидам сам – околу мене 7 проститутки, јас мешам вијагра, виски, марихуана и морфиум!

Поранешниот шампион во боксот Мајк Тајсон опиша момент од животот кога се бореше против дрогата и депресијата. Тајсон објасни...

Рејхан Бајрами / 30 април, 2020 20:06