Во тој цртан Коби излегува од руштевините на хеликопетрот, но за жал во реалноста му немаше спас.

СТАНУВА СЕ ПОМОРНИЧАВО: Предвидена е смртта на Коби Брајант во хеликоптерската несреќа!

Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа, што една личност ова одамна го имаше најавено. Сега збучи морничаво, но корисник...

Весна Петровска / 27 јануари, 2020 15:22

И професорката Тања Каракамишева-Јовановска реагираше на забраната на СДСМ, во која со директива ген. секретар Љупчо Николовски од Крива Паланка јасно побара нивните функционери да не одат во кафеани до 12-ти април. Каракамишева на Твитер напиша : „И сега? Кафаните празни, прасињата и ракијата стооо…“

ГОРИ ИНТЕРНЕТОТ: За убиство Курто може да мине со казна од 500 евра? Браво царе Заев… Да забранеше Љупче на време кафани, Боки немаше да им се деси…

Изминатава недела беше интересна кога станува збор за политичката сцена во Македонија, на прво место беше писмото испратено...

Весна Петровска / 18 јануари, 2020 19:21

Револтирана од случувањата во државата последната година, таа вели дека Атиџе и документарецот не се реалноста за случувањата во оваа држава, туку актуелните рекетарски случаи и корупцијата.

Ганка Цветанова: Атиџе и „Медена земја“ не ја отсликуваат македонската реалност

Поранешната министерка за култура Ганка Самоиловска – Цветанова на својот Твитер профил се огласи по повод коментарите...

Катерина Крстиќ / 17 јануари, 2020 11:12

Трамп ги обвини демократите „за нелегален обид за пуч“ и за „прогласување војна на американската демократија“.

Трамп покажа колку е нервозен: Напиша 45 твитови за време на дебатата

За време на вчерашната расправа на претставничкиот дом на САД кој изгласа импичмент за претседателот Доналд Трамп, тој не...

Катерина Крстиќ / 19 декември, 2019 9:12

- Заев: Транспарентно кажувам, јас сум искрен ПРЕД СЕ човек, барав, упатив молба до обвинителката Русковска да се смилува, да ги одмрзне тие 750.000 еур, за да ми помогнат да добијам #датум, звезда водилка, на балкански начин (две руки нс срце)

А ЛАЖЕН датум да им дадеме? – солзи и смеа на тема „ДАТУМ“

Секојдневните актуелни теми од политичката сцена во Македонија често се коментираат и на социјалните мрежи, на Твитер топ...

Весна Петровска / 22 октомври, 2019 10:32

За потсетување, во Брисел попладнево започнува дводневниот самит на лидерите на Европската Унија, на кој една од точките на разговори ќе биде одлуката за почеток на преговори за Северна Македонија и Албанија.

Миле Паника: Нека им каже некој на ЕУ дека сите ќе се иселиме таму

Твитер гори по  повод очекувањето дали ЕУ ќе ни даде да почнеме со пристапните преговори, на социјалните мрежи се огласи...

Весна Петровска / 17 октомври, 2019 12:52

Во проролжение прочитајте ги твитовите за Јанева. 

Затвор ли е, канцеларија ли е, алал вера Катице: Твитер реакции за писмото кое Јанева го прати до СЈО од Шутка

На денешната седница на Комсиијата за избори и именување едногласно и без никакви дискусии беше разрешена Катица Јанева...

Весна Петровска / 5 септември, 2019 15:50

Еврокомесарот Јоханес Хан на Твитер порача дека борбата против корупцијата на високо ниво мора да продолжи непрекинато.

ХАН ЗА СЛУЧАЈОТ РЕКЕТ: “Сторителите треба да бидат изведени пред лицето на правдата”

По објавувањето на разговорите во врска со аферата „Рекет“, доцна синоќа на Твитер реагираше еврокомесарот за проширување...

Перо Милчин / 11 август, 2019 11:03